Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CI Games Press Release 30 maja 2012, 17:07

Dogfight 1942 - złota era podniebnych pojedynków w dystrybucji cyfrowej

Dogfight 1942 to najbardziej przystępna gra lotnicza jaka zostanie wydana na platformach cyfrowych.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

City Interactive ma przyjemność poinformować, że gra znana do tej pory jako Combat Wings, zostanie wydana pod nową nazwą Dogfight 1942. Wraz z nazwą gry zmieni się również sposób dystrybucji. Gra zostanie wydana w 2012 roku na platformy Microsoft Xbox Live Arcade, Sony PlayStation Network i Steam.

Dogfight 1942 to najbardziej przystępna gra lotnicza jaka zostanie wydana na platformach cyfrowych” – mówi Łukasz Hacura, Executive Producer w City Interactive –“Sterowanie w grze jest niezwykle intuicyjne i nie wymaga żadnych skomplikowanych tutoriali. Właśnie dlatego Dogfight 1942 jest grą, która przypadnie do gustu zarówno graczom casualowym jak i fanom gier lotniczych.”

Dogfight 1942 - złota era podniebnych pojedynków w dystrybucji cyfrowej - ilustracja #1

Dogfight 1942 przeszedł długą ewolucję. Wraz ze zmianą nazwy zmieniono i rozbudowano również wiele opcji rozgrywki. Dodano m.in. wiele nowych samolotów z czasów II Wojny Światowej, takich jak P-38 Lightning, brytyjski Spitfire, Messerschmitt 109 czy japoński Kate. Gracz wcieli się w rolę pilota i przeżyje misje oparte na autentycznych zadaniach z czasów wojny, m.in. ataki bombowe, eskorty, czy obrona pozycji naziemnych przed atakami wroga. Przede wszystkim jednak, weźmie udział w dynamicznych podniebnych pojedynkach, oko w oko z wrogimi pilotami. Dogfight 1942 to gra pełna akcji, agresywnych starć i adrenaliny.

“Warto podkreślić, że Dogfight 1942 to gra, która będzie wydana w dystrybucji cyfrowej, a co za tym idzie – w cenie zwyczajowej dla tytułów z tego segmentu. Jednak jakość rozgrywki jest absolutnie na poziomie produkcji„pudełkowych”. – dodaje Łukasz Hacura.

City Interactive pragnie poinformować, że przed wydaniem Dogfight 1942, zostanie udostępnione demo gry.