Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2012, 12:39

autor: Hed

Dodatek „Walka w zwarciu” do Battlefield 3 wprowadzi nowy tryb rozgrywki - Conquest Domination zamiast Rush

W dodatku „Walka w zwarciu” do gry Battlefield 3 pojawi się nowy tryb rozgrywki - Conquest Domination. Twórcy ze studia EA DICE przygotowali go, aby oddać klimat bardziej kameralnych starć.

Dodatek „Walka w zwarciu” do Battlefield 3 wprowadzi nowy tryb rozgrywki - Conquest Domination zamiast Rush - ilustracja #1

W nadchodzącym dodatku Walka w zwarciu do gry Battlefield 3 pojawi się nowy tryb rozgrywki – Conquest Domination. Twórcy z EA DICE zdecydowali, że rozszerzenie skupiające się na starciach w pomieszczeniach jest zbyt kameralne dla takich form zabawy jak Rush, więc wymyślili bardziej odpowiednią rozgrywkę. Sam pakiet zostanie wydany w czerwcu i jest jednym z trzech zapowiedzianych niedawno DLC do strzelanki firmy Electronic Arts.

O nadchodzącym rozszerzeniu opowiedział przed kilkoma dniami Niklas Fegraeus ze studia EA DICE na oficjalnym blogu gry, Po wydaniu Powrotu do Karkand, studio szukało nowych pomysłów na rozwinięcie Battlefielda 3. Fegraeus przypomniał sobie chwile spędzone w takich grach jak Counter-Strike i postanowił odświeżyć je w nowej produkcji. Tak powstała koncepcja Walki w zwarciu, pakietu skupiającego się na starciach w pomieszczeniach.

„Szybko zrozumieliśmy, że Rush, obszerny tryb, który zabiera gracza w podróż od jednej stacji M-COM do drugiej, nie nada się z fizycznych względów” – wyjaśnił Fegraeus. Autorzy sięgnęli więc po swój flagowy Conquest i skroili go na modłę Domination, trybu znanego z serii Unreal Tournament. W Conquest Domination znajdziemy system respawnu z Team Deathmatch oraz flagi, które trzeba będzie przejmować. Ich obrona stanie się jeszcze ważniejsza i trudniejsza.

„Chcieliśmy przekazać dreszczyk emocji walki z bliska”, napisał Niklas Fegraeus, „skoki adrenaliny wynikające z tego, że zawsze znajdujesz się o krok od potencjalnej śmierci”. Deweloper zapewnił, że fani będą zadowoleni z tego dodatku i podkreślił jego znaczenie. Walka w starciu pokaże bowiem jak wszechstronną grą jest Battlefield 3. Seria słynie oczywiście z otwartych, olbrzymich bitew, ale jak widać może też gościć bardziej kameralne starcia.

Warto dodać, że zmniejszenie skali bitwy pozwoliło twórcom wycisnąć dodatkowe efekty z silnika Frostbite 2. Na mapach z Walki w zwarciu będziemy mogli zniszczyć praktycznie wszystkie elementy wyposażenia. Fegraeus określa to nawet „destrukcją HD”. Nową jakość systemu zniszczeń sprawdzimy w akcji w czerwcu. Walka w zwarciu będzie zawierała 10 nowych broni oraz kilka map. O dwóch pozostałych rozszerzeniach pisaliśmy w tej wiadomości.