Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2012, 14:56

autor: Aver

Studio DICE zapowiedziało trzy nowe dodatki do Battlefield 3

Podczas targów Game Developers Conference twórcy gry Battlefield 3 poinformowali, że pracują nad trzema nowymi dodatkami, które skupią się na różnych aspektach rozgrywki.

Walka w zwarciu, Siły pancerne i Decydujące starcie – tak będą nazywać się trzy dodatki do gry Battlefield 3, które studio DICE zamierza wydać począwszy od czerwca tego roku. Informacje na ten temat zostały ujawnione przez twórców podczas targów Game Developers Conference.

Studio DICE zapowiedziało trzy nowe dodatki do Battlefield 3 - ilustracja #1

Walka w zwarciu skupi się na walce z udziałem piechoty. Wprowadzi 10 nowych rodzajów broni i nieokreśloną liczbę małych map przystosowanych do dynamicznej rozgrywki na krótki dystans.

Siły pancerne to dodatek przygotowany z myślą o miłośnikach broni ciężkiej. Szwedzi z DICE zapowiadają, że będzie on zawierał największą mapę do rozgrywki wieloosobowej jaką kiedykolwiek stworzono w historii serii.

O ostatnim dodatku – Decydujące starcie – jak na razie nie wiadomo zbyt wiele. Warto jednak dodać, że prezentacja tego dodatku zawierała cover art, na którym widniał żołnierz wyposażony jedynie w nóż.

Patrick Bach, szef zespołu odpowiedzialnego za grę, zapowiedział, że dodatki nie będą jedynie zbiorem odgrzewanych map, ale wzbogacą Battlefield 3 o „nowe doświadczenia” i „nieprzewidywalne, dynamiczne elementy rozgrywki”.

Pierwszym z dodatków, jaki trafi do sprzedaży, będzie Walka w zwarciu. Będzie on początkowo dostępny jedynie dla posiadaczy PlayStation 3. Nie są znane szczegóły dotyczące cen poszczególnych rozszerzeń.

Dodatki są ze wszech miar oczekiwane, zważywszy na fakt, że Battlefield 3 sprzedało się w nakładzie 12 milionów kopii. Jak dotychczas gra doczekała się jednego dodatku DLC, Battlefield 3: Back to Karkand. Wprowadzał on do gry nowe rodzaje broni oraz szereg map znanych z poprzednich odsłon serii, które zostały przygotowane na nowo z zastosowaniem silnika graficznego Frostbite 2.