Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2015, 09:49

autor: Luc

Dodatek Afterbirth do The Binding of Isaac: Rebirth zapewni setki godzin zabawy

The Binding of Isaac: Rebirth wkrótce wyjątkowo się rozrośnie. Twórcy ogłosili właśnie, że pierwszy, zbliżający się dodatek do ich rozszerzonej wersji gry zawierać będzie nowe wyzwania i lokacje, zapewniające nawet do 200 godzin zabawy.

Isaac niedługo przeżyje kolejny koszmar. - The Binding of Isaac: Rebirth – dodatek Afterbirth zapewni od 100 do 200 godzin zabawy - wiadomość - 2015-02-17
Isaac niedługo przeżyje kolejny koszmar.

Po ogromnym sukcesie oryginalnego The Binding of Isaac w wersji na PC, powstanie edycji konsolowych było jedynie kwestią czasu. I tak faktycznie się stało - wydane pod koniec minionego roku The Binding of Isaac: Rebirth trafiło oprócz komputerów stacjonarnych również na PlayStation Vita oraz PlayStation 4. Rozszerzona o dodatkową zawartość edycja ponownie została ciepło przyjęta (średnia ocen na Metacritic to aktualnie 88/100), a wszystko wskazuje na to, że wraz z nachodzącym DLC otrzymamy jeszcze więcej potencjalnej rozrywki. Edmund McMillen – jeden z twórców gry – w osobnym poście na oficjalnej stronie wyszczególnił, czego możemy spodziewać się w Afterbirth, pierwszym pełnoprawnym dodatku do The Binding of Isaac: Rebirth. Są to m.in.:

  • Nowy tryb, całkowicie zmieniający podejście do rozgrywki
  • 10 bonusowych wyzwań
  • Ponad 100 unikalnych przedmiotów
  • Dodatkowa grywalna postać
  • Alternatywne zakończenia
  • Nowi bossowie oraz przeciwnicy
  • Dodatkowe modele dla postaci w trybie kooperacji
  • Nowe transformacje

McMillen zapewnił jednocześnie, że odkrycie nowych sekretów i przejście wszystkich wyzwań zajmie graczom nawet od 100 do 200 godzin. Wraz z ogłoszeniem nie podano niestety kiedy możemy spodziewać się premiery dodatku, ani tego jak wiele przyjdzie nam za niego zapłacić. Poprzednie DLC w dorobku duetu odpowiedzialnego za serię The Binding of Isaac, czyli Wraith of the Lamb przypisane do oryginalnej wersji gry, kosztowało 3 dolary (około 10 złotych).

The Binding of Isaac to specyficzna seria gier zręcznościowych, zaliczanych do gatunku roguelike. Stawiająca na dużą brutalność oraz szeroko pojętą brzydotę, utrzymana jest w kreskówkowym klimacie i pozwala graczowi wcielić się w postać tytułowego Isaaca, uciekającego przed matką w najodleglejsze czeluści domowej piwnicy. Podczas przygód zbieramy różnego rodzaju ulepszenia oraz przedmioty pomagające w walce z napotykanymi, przerażającymi przeciwnikami. Oryginalną zawartość poszerzono o dodatkowe tryby, grywalne postacie, plansze oraz przedmioty w odświeżonej edycji Rebirth.