Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2015, 09:52

autor: Arantasar

Zapowiedziano grę Terraria: Otherworld

Studio Re-Logic oraz firma Engine Software wspólnie ogłosiły, że pracują nad grą Terraria: Otherworld. Będzie to rozwinięcie idei oryginalnej Terrarii z 2011 roku. Akcję osadzono w innym wymiarze tego samego uniwersum, a do rozgrywki wpleciono elementy narracji i fabułę. Tytuł ma jednak zachować sandboksowy charakter i możliwość niemal nieograniczonej kreacji świata. Nie ujawniono daty premiery.

Zapowiedziano grę Terraria: Otherworld. - Zapowiedziano grę Terraria: Otherworld - wiadomość - 2015-02-17
Zapowiedziano grę Terraria: Otherworld.

Studio Re-Logic ogłosiło, że pracuje nad grą Terraria: Otherworld. W tworzeniu tytułu uczestniczy też firma Engine Software odpowiedzialna za konwersje oryginalnej Terrarii z 2011 roku na konsole koncernu Sony.

Akcja Terraria: Otherworld będzie rozgrywać się w innym wymiarze tego samego uniwersum. Gracz trafi do mrocznego świata, którego natura została skorumpowana przez tajemniczą złą siłę. Celem rozgrywki będzie przywrócenie równowagi w zdewastowanej krainie. Tytuł pozostanie dwuwymiarowym sandboksem nastawionym na zbieranie surowców, rzemiosło i niemal dowolne modyfikowanie otoczenia, jednak do rozgrywki zostaną wplecione elementy fabuły i narracji. Silniej zaakcentowane mają też zostać wątki RPG. Jak stwierdził prezes studia Re-Logic, Andrew Spinks:

Zawsze zastanawiałem się, jak inaczej mogłaby wyglądać Terraria – gdyby zmienić główną oś rozgrywki albo gdybyśmy mieli znacznie większy budżet. Terraria: Otherworld pozwala na urzeczywistnienie wszystkich tych scenariuszy jednocześnie. Nie mogę doczekać się, by zobaczyć, co z tego wyjdzie. Myślę, że wszyscy nasi fani będą niezmiernie zadowoleni z rezultatu.

Jak jednak zgodnie podkreślają twórcy, Terraria: Otherworld nie jest tożsama z zapowiedzianą Terrarią 2. Oba studia odpowiedzialne za produkcję gry będą obecne na Game Developers Conference 2015, gdzie możemy się spodziewać ujawnienia dalszych szczegółów. Konferencja odbędzie się w dniach 2-6 marca w San Francisco.

Nie podano przewidywanej daty premiery. Tytuł ukaże się na komputerach osobistych (w tym również tych wyprodukowanych przez firmę Apple), rozważane jest także wydanie na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Zapowiedziano grę Terraria: Otherworld - ilustracja #2
Zapowiedziano grę Terraria: Otherworld - ilustracja #3
Zapowiedziano grę Terraria: Otherworld - ilustracja #4

Terraria to wydana w 2011 roku platformówka 2D, w której przenosimy się do dwuwymiarowej krainy i otrzymujemy kilka podstawowych narzędzi. Od tej chwili jesteśmy zdani na siebie i własną pomysłowość. Podczas zabawy możemy kopać w ziemi i szukać surowców, sadzić rośliny, odkrywać nowe lokacje, walczyć z przeciwnikami, tworzyć obiekty, a także budować własne fortece, czy domy. Ogrom możliwości i zagrożeń sprawia, że każda rozgrywka jest nieco inna, bo kreuje ją sam gracz. Tytuł bywa nazywany Minecraftem 2D.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Terraria: Otherworld

Terraria: Otherworld