Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2013, 21:17

autor: Draug

Twórcy Terrarii pracują nad sequelem

Andrew „Redigit” Spinks, twórca popularnej platformówki Terraria, zdradził, że kolejnym projektem tworzonym przez jego studio Re-Logic jest Terraria 2. Projekt ma być znacznie bardziej rozbudowany niż pierwowzór. Przy okazji deweloper podzielił się swoimi pomysłami na kolejne aktualizacje do pierwszej Terrarii.

Kilkanaście miesięcy temu Andrew „Redigit” Spinks, szef studia Re-Logic, ogłosił, że przestanie wspierać swój najbardziej udany projekt, Terrarię, by „ruszyć dalej” i oddać się pracom nad ambitniejszą produkcją. Mimo że deweloper, koniec końców, nie spełnił swoich zamierzeń i rzeczona platformówka doczekała się jeszcze niejednej aktualizacji, pomysł stworzenia nowej gry wcale nie został porzucony. W wywiadzie dla serwisu Rock, Paper, Shotgun Andrew Spinks wyjawił, że owym planowanym tytułem jest Terraria 2.

Wygląda na to, że „Redigit” chciał porzucić Terrarię, by ruszyć dalej do Terrarii 2. - Twórcy Terrarii pracują nad sequelem - wiadomość - 2013-10-03
Wygląda na to, że „Redigit” chciał porzucić Terrarię, by ruszyć dalej do Terrarii 2.

”Jestem niezwykle podekscytowany rozpoczęciem prac nad Terrarią 2” – powiedział „Redigit”. – „(…) Sequel będzie miał wiele wspólnego z pierwowzorem, choć jednocześnie będzie się od niego w pewnym stopniu różnił. (…) W kontynuacji chcę mieć prawdziwie nieskończone światy, żebyś nie był ograniczony do jednej tylko krainy i mógł podróżować gdziekolwiek zapragniesz. Planuję też zadbać o większe zróżnicowanie lokacji. Jest mnóstwo rzeczy, które chciałbym dodać lub zmienić.”

Jak widać, Terraria 2 jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji i minie sporo czasu, zanim poznamy jakieś konkrety na jej temat, takie jak termin wydania, docelowe platformy sprzętowe czy wygląd gry. Moment, w którym to nastąpi, może być tym odleglejszy, że Spinks w dalszym ciągu ma mnóstwo pomysłów na rozwinięcie pierwszej części:

”Powiedziałbym, że przed nami już ostatnia aktualizacja do Terrarii. Ale jest tyle rzeczy, których nie miałem czasu w niej umieścić. Brakuje na przykład bossa, który wieńczyłby zabawę; dlatego w ciągu miesiąca lub dwóch zamierzam sfinalizować prace nad zawarciem w grze końcowych etapów. Ponadto mam parę pomysłów na uaktualnienie związane z Halloween i ono również jest w moich planach. Myślę, że ludzie będą bardzo zadowoleni. W każdym razie może być jeszcze kilka aktualizacji, wypuszczanych przez kolejne trzy lub cztery miesiące.”

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.