Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Terraria: Otherworld (PC)

Terraria: Otherworld PC

Druga odsłona popularnej sandboksowej platformówki, opracowanej przez Andrew Spinksa i jego niezależne studio Re-Logic.

Zręcznościowe | platformówki | roguelike | sandbox | 2D | metroidvania | indie | kooperacja | crafting

PC Windows
Okładka Terraria: Otherworld (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Terraria: Otherworld to poboczna odsłona doskonale przyjętej sandboksowej platformówki 2D z 2011 roku. Za produkcję odpowiada niezależne studio Re-Logic, kierowane przez Andrew „Redigit” Spinksa. W tworzeniu uczestniczyła też firma Engine Software, która przygotowywała konwersję oryginalnej wersji Terrarii na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Akcja gry Terraria: Otherworld rozgrywa się w alternatywnym wymiarze uniwersum. Gracz zostaje wrzucony do świata, którego natura została skażona przez niszczącą, mroczną siłę. Bohater podejmuje walkę o przywrócenie krainy do jej pierwotnego, dziewiczego stanu.

Istota rozgrywki pozostała niezmieniona. Otrzymujemy do swojej dyspozycji kilka podstawowych narzędzi, które umożliwiają nam modyfikowanie świata i ułatwiają jego eksplorację. W grze możemy przekopywać teren w poszukiwaniu surowców, sadzić rośliny i zakładać plantacje, wznosić konstrukcje czy wytwarzać narzędzia, pancerze i uzbrojenie. Stworzenie bezpiecznej kryjówki i wyprodukowanie oręża jest kluczowe, gdyż przez cały czas jesteśmy narażeni na ataki ze strony wynaturzonych stworzeń zamieszkujących skorumpowaną krainę. Poznając świat gry, natrafiamy też na potężnych bossów, których eliminacja umożliwia dalszy progres. Ponieważ otoczenie jest generowane losowo, każda rozgrywka jest niepowtarzalna. Dodatkowo niemal każdy element da się zniszczyć lub zmodyfikować, przez co jedynym ograniczeniem gry jest wyobraźnia, kreatywność i motywacja gracza. Z uwagi na to tytuł jest często nazywany dwuwymiarowym Minecraftem.

W stosunku do pierwotnej odsłony, w grze Terraria: Otherworld wprowadzono elementy fabularne i zwiększono nacisk na kwestie związane z rozwojem postaci. Podążanie za historią opowiedzianą w grze jest jednak tylko pretekstem do nieskrępowanej zabawy z tworzeniem świata i w żaden sposób nie ogranicza otwartości produktu. Niewielkiej modyfikacji uległ system znajdowania przedmiotów oraz interfejs gry, który teraz jest bardziej intuicyjny. Graficznie Terraria: Otherworld prezentuje charakterystyczną dla serii stylistykę retro, inspirowaną klasycznymi platformówkami 2D, chociaż w stosunku do pierwszej odsłony dokonano szeregu kosmetycznych poprawek. Paleta kolorów utrzymana jest w ciemniejszej tonacji, lepiej oddającej nastrój świata zdominowanego przez złowrogą siłę. Według twórców, Terraria: Otherworld jest tym, czym mogłaby być oryginalna gra, gdyby urzeczywistnić te pomysły, na realizację, których zabrakło pierwotnie funduszy.

Terraria: Otherworld oferuje też tryb multiplayer, w którym wspólnie z innymi graczami możemy bawić się w modyfikowanie i kreowanie własnych światów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 467 głosów czytelników.

Gry podobne do Terraria: Otherworld

Wymagania wiekowe Terraria: Otherworld

odpowiednia dla każdego wieku

Koniec Terraria Otherworld
Koniec Terraria Otherworld

wiadomość13 kwietnia 2018

Firma Re-Logic poinformowała o anulowaniu prac nad Terraria: Otherworld. Wydawca postanowił zakończyć historię gry po trzech latach produkcji w związku z wciąż niezadowalającym stanem projektu.

Terraria: Otherworld ma nowego dewelopera
Terraria: Otherworld ma nowego dewelopera

wiadomość6 kwietnia 2017

Zapowiedziana ponad dwa lata temu Terraria: Otherworld nie ma dobrej passy. W zeszłym roku poinformowano, że projekt przejdzie spore zmiany, a dziś dowiedzieliśmy się, że ekipa Engine Software nie poradziła sobie z wyzwaniem i zostanie zastąpiona przez Pipeworks Studio.

Terraria: Otherworld zostanie mocno przerobiona i ulepszona
Terraria: Otherworld zostanie mocno przerobiona i ulepszona

wiadomość30 lipca 2016

Studio Re-Logic przerwało trwające od dłuższego czasu milczenie w sprawie projektu Terraria: Otherworld. Okazuje się, że twórcy nie byli zadowoleni z postępów w pracach i dlatego postanowili gruntownie przebudować wiele aspektów gry, co powinno poskutkować znacznie lepszą jakością jej ostatecznej wersji.

Zapowiedziano grę Terraria: Otherworld
Zapowiedziano grę Terraria: Otherworld

wiadomość17 lutego 2015

Studio Re-Logic oraz firma Engine Software wspólnie ogłosiły, że pracują nad grą Terraria: Otherworld. Będzie to rozwinięcie idei oryginalnej Terrarii z 2011 roku. Akcję osadzono w innym wymiarze tego samego uniwersum, a do rozgrywki wpleciono elementy narracji i fabułę. Tytuł ma jednak zachować sandboksowy charakter i możliwość niemal nieograniczonej kreacji świata. Nie ujawniono daty premiery.