Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2012, 19:29

autor: Ender

DMC: Devil May Cry na PC – premiera 25 stycznia, znamy wymagania sprzętowe

Znamy już oficjalną datę premiery pecetowej wersji gry DMC: Devil May Cry. Według zapowiedzi firmy Capcom zadebiutuje ona w sklepach oraz dystrybucji cyfrowej 25 stycznia przyszłego roku, czyli nieco ponad tydzień po tym jak zagości na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Producent podał także minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe tytułu.

Według wcześniejszych zapowiedzi firmy Capocm, gra DMC: Devil May Cry ukaże się na PC już po premierze na Xboksie 360 i PlayStation 3, którą wyznaczono na 15 stycznia przyszłego roku. Producent zdradził dziś jak długo komputerowi gracze będą musieli czekać na nowe przygody Dantego. Okazuje się, że pecetowy debiut nastąpi zaledwie ponad tydzień po konsolowym i będzie miał miejsce 25 stycznia.

Jedak to nie koniec dobrych wiadomości. Producent konwersji, warszawskie studio QLOC, zadbał o to, by znieść ograniczenia w szybkości wyświetlania obrazu, pozwalając graczom na ustawianie wartości 60 i więcej klatek na sekundę. Gra współpracować ma bezproblemowo zarówno z myszkami i klawiaturami jak i xboksowymi padami oraz kontrolerami innych firm. Capcom pochwalił się przy okazji szerokim wsparciem dla kart graficznych i technologii firmy AMD. DMC oferuje możliwość wyświetlania obrazu na wielu monitorach (AMD Eyefinity). Przystosowany został również do współpracy z dwoma lub więcej układami graficznymi AMD (CrossFire), których wykorzystanie ma według przedstawiciela dewelopera znacząco poprawiać wydajność. Poza tym, poznaliśmy także sugerowane oraz minimalne wymagania sprzętowe, które zamieszczone zostały poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8
 2. Procesor: AMD Athlon X2 2.8 Ghz / Core 2 Duo 2.4 Ghz lub lepsze
 3. Pamięć: 2 GB
 4. Karta Graficzna: ATI Radeon HD 3850 / NVIDIA GeForce 8800GTS lub lepsze
 5. HDD: 8 GB wolnego miejsca na dysku
 6. Standardowa karta dźwiękowa

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8
 2. Procesor: AMD Phenom II X4 3 Ghz / Intel Core 2 Quad 2.7 Ghz lub lepsze
 3. Pamięć: 4 GB
 4. Karta Graficzna: ATI Radeon HD 6950 lub lepsza
 5. HDD: 9 GB wolnego miejsca na dysku
 6. Standardowa karta dźwiękowa

DMC: Devil May Cry to wzbudzający kontrowersje wśród fanów restart popularnej japońskiej serii gier akcji. Producentem tytułu jest brytyjskie studio Ninja Theory, znane dzięki grom Heavenly Sword oraz Enslaved: Odyssey to the West. W trakcie rozgrywki poznamy losy jeszcze nieopierzonego Dantego, którego charakter, a przed wszystkim wygląd zewnętrzny różni się znacząco od tego, do czego przywykli gracze w poprzednich częściach Devil May Cry. Dystrybutorem tytułu w naszym kraju jest firma Cenega Poland. Będzie on dostępny w kinowej polskiej wersji językowej.

 1. DmC, Devil May Cry po raz piąty - zapowiedź