Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2012, 10:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Dishonored na PC nie będzie zwykłym portem z konsol

Redaktorzy serwisu PC Gamer dowiedzieli się, że pecetowa wersja gry Dishonored otrzyma własny interfejs użytkownika, odmienny od tego obecnego w konsolowych edycjach. Posiadacze komputerów osobistych mogą liczyć także na kilka innych usprawnień.

Raphaël Colantonio oraz Harvey Smith z Arkane Studios w wywiadzie dla serwisu PC Gamer wypowiedzieli się na temat pecetowej wersji gry Dishonored. Wygląda na to, że nie będzie to zwykły port konsolowych edycji.

Colantonio powiedział, że twórcy zdają sobie sprawę z obecności fanów posiadających zarówno Xboksa 360 oraz PlayStation 3, jak i PC: „Obie strony są bardzo wpływowe i ostatecznie tak, pecetowa wersja będzie miała własny interfejs użytkownika”. Na konsolach może być on nieco uproszczony ze względu na konieczność sterowania padem, ale już w temacie komputerowej edycji deweloper ma spore pole do popisu.

Dishonored to ciekawie zapowiadający się miks FPS-a i skradanki

Innych szczegółów dotyczących pecetowej wersji nie zdradzono. Harvey Smith użył jednak stwierdzenia, że chęć zachowania odpowiednich standardów na PC to dla dewelopera prawie jak religia, której chce przestrzegać. W związku z tym możemy mieć nadzieję, że twórcy popracują na kilkoma usprawnieniami dla komputerowej edycji, o których dowiemy się z czasem.

Dishonored zadebiutuje 12 października w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Odpowiedzialne za grę Arkane Studios jest znane przede wszystkim za sprawą takich produkcji jak ARX Fatalis, czy Dark Messiah of Might and Magic. Tytuł nie znalazł jeszcze polskiego dystrybutora, ale z pewnością wkrótce się to zmieni.