Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2012, 19:24

Disgaea Dimension 2 – zapowiedziano kolejną odsłonę serii Disgaea na PlayStation 3

Japońskie studio Nippon Ichi Software zapowiedziało premierę kolejnej odsłony cyklu strategicznych gier RPG pod tytułem Disgaea. Disgaea Dimension 2 trafi na konsolę PlayStation 3 i będzie bezpośrednią kontynuacją fabuły pierwszej odsłony serii, która zadebiutowała na PlayStation 2 w 2003 roku.

Na specjalnej konferencji zorganizowanej w Tokio, przedstawiciele studia Nippon Ichi Software zapowiedzieli premierę gry Disgaea Dimension 2. Jest to kolejna już odsłona popularnej serii taktycznych RPG, okraszonych charakterystycznym dla dewelopera poczuciem humoru oraz stylem graficznym.

W przeciwieństwie do wcześniejszych gier, Dimension 2 będzie bezpośrednią kontynuacją fabuły pierwszej części cyklu z 2003 roku. Oznacza to, że pojawi się w niej ponownie trójka ulubionych przez fanów bohaterów – demonica Etna, zarozumiały władca podziemi Laharl oraz sympatyczna anielica Flonne. Na razie nie znamy większej ilości szczegółów dotyczących produkcji poza tym, że gra korzystać będzie korzystać najpewniej z tego samego silnika co wydana w tamtym roku Disgaea 4 i zawierać ponownie dwuwymiarowe ręcznie animowane modele postaci, poruszające się po trójwymiarowych planszach. Dimension 2 to rocznicowy projekt studia wydany z okazji jego dwudziestolecia istnienia.

Disgaea Dimension 2 – zapowiedziano kolejną odsłonę serii Disgaea na PlayStation 3 - ilustracja #2
Większej ilości szczegółów dotyczących rozgrywki powinniśmy spodziewać się za dwa tygodnie kiedy wystartuje oficjalna strona gry

Tytuł ukaże się w Japonii 20 marca przyszłego roku i będzie dostępny jedynie na PlayStation 3. Data jego premiery na Zachodzie nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę dużą rzeszę fanów w Europie i USA możemy być pewni, że zostanie ona ujawniona w niedługim czasie. Poza nową Disgaeą Nippon Ichi szykuje jeszcze dwa duże projekty na PlayStation 3. Pierwszym jest tradycyjny hack'and'slash The Witch and the Hundred Knights, drugim natomiast taktyczno-przygodowe The God and the Fate Revolution Paradox.