Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2021, 16:50

autor: Karol Laska

Czekacie na kolejne Heroes of Might & Magic? Wraca Disciples, jego wielki konkurent. Jest też zwiastun

Disciples: Liberation to nowa gra Frima Studio, która jest kontynuatorem znanej serii strategii z elementami RPG. Mamy jej zwiastun, a także wiemy, mniej więcej, czego się po niej spodziewać.

W SKRÓCIE:
  1. zapowiedziano nową odsłonę serii Disciples – w sieci wylądował jej pierwszy zwiastun oraz screeny z gry;
  2. produkcja trafi do nas jeszcze w tym roku i będzie bardzo złożonym miksem strategii i RPG, którego przejście ma zająć więcej niż 80 godzin.

Znana seria strategicznych gier z elementami RPG osadzona w fantastycznych realiach, Disciples, powraca po ponad 7 latach przerwy. W sieci pojawił się kinowy zwiastun najnowszej odsłony, którą zatytułowano Disciples: Liberation. Produkcja otrzymała także swoją stronę na Steamie, na której możemy zapoznać się z paroma szczegółami.

Tytuł będzie naprawdę spory – przejście kampanii dla jednego gracza ma zając więcej niż 80 godzin. Na ten czas składają się 3 akty, ponad 270 zadań do wykonania oraz 5 możliwych zakończeń. Nowe Disciples zamierza połączyć znamienny dla strategii system zarządzania bazą oraz oddziałami jednostek, a także typowo „erpegowe” elementy pokroju rozwoju głównego bohatera czy podejmowania wpływających na rozgrywkę decyzji. Ponadto produkcja zaoferuje tryb multiplayer polegający na rywalizacji PvP.

Za stworzenie Disciples: Liberation odpowiadają deweloperzy z Frima Studio, którzy przynieśli nam na świat takie tytuły jak platformowy Chariot czy cyfrowa wersja planszówki Carcassone. Gra wydana zostanie przez firmę Kalypso Media znaną między innymi z najnowszych części Tropico.

Produkcja trafi do nas w czwartym kwartale 2021 roku i pojawi się na PC, PS4, PS5, XONE oraz XSX/S. Może stanowić idealny wybór dla fanów serii Heroes of Might & Magic, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego w tym gatunku. Przypominamy także, że od 24 sierpnia zagramy w inny ciekawy tytuł nawiązujący do popularnych Heroes, czyli King’s Bounty II.

  1. Strona internetowa gry Disciples: Liberation