Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2014, 10:41

autor: Draug

Diablo III: Reaper of Souls wprowadzi opcję tworzenia klanów i społeczności

Firma Blizzard Entertainment przedstawiła nowe funkcje społeczniościowe, które wprowadzi dodatek Reaper of Souls do Diablo III. Mowa tu o klanach i społecznościach, pozwalających na łączenie się graczy w mniejsze lub większe grupy. Przypomniano też, że za miesiąc nastąpi zamknięcie domów aukcyjnych.

Jakkolwiek dysponujemy już bardzo pokaźną ilością informacji o innowacjach, które wprowadzi Reaper of Souls – pierwszy oficjalny dodatek od Diablo III – okazuje się, ze firma Blizzard Entertainment wciąż ma w zanadrzu kolejne niespodzianki. Tym razem dokonano prezentacji nowych funkcji społecznościowych, które trafią do tytułu wraz z implementacją patcha 2.0.1, przygotowywanego na premierę wspomnianego rozszerzenia. Mianowicie gra pozwoli na formowanie klanów i społeczności, mających za zadanie skupiać graczy w grupy zawiązywane na bazie znajomości, chęci drużynowego wyprawiania się na przygody czy wspólnoty zainteresowań, klas postaci i innych tego typu czynników. Na tę chwilę obie nowości można wypróbować na serwerach testowych (PTR) oraz poprzez udział w zamkniętej becie.

Klany i społeczności – kolejna nowość wprowadzona dzięki dodatkowi Reaper of Souls do Diablo III. - Diablo III: Reaper of Souls wprowadzi opcję tworzenia klanów i społeczności - wiadomość - 2014-02-20
Klany i społeczności – kolejna nowość wprowadzona dzięki dodatkowi Reaper of Souls do Diablo III.

Teoretycznie obie formy organizacyjne – zarówno klany, jak i społeczności – opierają się na podobnych założeniach, jednak zachodzą między nimi zasadnicze różnice techniczne. Przede wszystkim, klany skupią maksymalnie po 120 osób, a każdy gracz będzie mógł przynależeć tylko do jednej grupy tego rodzaju. Ponadto zasilenie szeregów klanu nie będzie kwestią pojedynczego kliknięcia – konieczne stanie się albo otrzymanie zaproszenia, albo uzyskanie zgody na dołączenie.

Innymi słowy, grupy takie będą ukierunkowane przede wszystkim na wspólne granie. Świadczą o tym chociażby zarezerwowane dla nich zakładki, w których można zapoznać się z osiągnięciami uzyskanymi przez poszczególnych członków, jak również obejrzeć zdobyte przez nich legendarne przedmioty. Limity wymienione w poprzednim akapicie nie dotyczą społeczności – ich liczebność nie zostanie ograniczona prawie w żaden sposób, a gracze będą mogli dołączyć do tylu, do ilu zechcą.

Przy tej okazji warto przypomnieć – co zresztą uczynił niedawno również sam Blizzard – że za niecały miesiąc (18 marca) dojdzie do obiecanego zamknięcia domów aukcyjnych. Jednocześnie deweloper zapowiedział, że w najbliższym czasie doczekamy się kolejnej porcji szczegółów o tym procesie, poruszających na przykład temat tego, co stanie się z aukcjami trwającymi w momencie zamykania domów.

Diablo III: Reaper of Souls zadebiutuje na pecetach 25 marca bieżącego roku. Dodatek został zapowiedziany również na PlayStation 4, lecz nie ujawniono, kiedy nastąpi premiera wersji na tę platformę sprzętową.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.