Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2014, 14:41

autor: qjin

Diablo III: Reaper of Souls – klasa krzyżowiec w akcji

Premiera Diablo III: Reaper of Souls, pierwszego rozszerzenia do trzeciej części hack’n’slashowej serii studia Blizzard Entertainment, zbliża się wielkimi krokami. Jedną z nowości dostępnych w dodatku ma być klasa krzyżowiec, która została zaprezentowana na nowym zwiastunie z fragmentami rozgrywki.

Krzyżowiec, stworzony na podobieństwo paladyna, będzie szóstą klasą postaci w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls – klasa krzyżowiec w akcji  - wiadomość - 2014-03-11
Krzyżowiec, stworzony na podobieństwo paladyna, będzie szóstą klasą postaci w Diablo III

Serwis IGN opublikował świeży materiał wideo z gry Diablo III: Reaper of Souls, na którym możemy ujrzeć w akcji nowego, szóstego bohatera – krzyżowca. Ma on przypominać klasę paladyna, niedostępną w podstawowej wersji „trójki”. Zatem będziemy mieli do czynienia z wyposażoną w ciężką zbroję postacią, a w walce z przeciwnikami pomogą nam czary ochronne i lecznice oraz tarcza. Fani, którzy zagrywali się paladynem w Diablo II, a którym brakowało tej klasy w kontynuacji, powinni być zadowoleni z decyzji studia Blizzard Entertainment. Próbka umiejętności krzyżowca została zaprezentowana na poniższym, trwającym prawie cztery minuty filmiku złożonym z części poświęconej historii związanej z nowym bohaterem oraz części gameplayowej.

Dodanie szóstej klasy jest jedną z wielu istotnych zmian, jakie zajdą w pierwszym dodatku do Diablo III. Dzięki zwiększeniu limitu poziomu do 70. dotychczasowe postacie otrzymają zestaw nowych run i zdolności do wykorzystania w starciach z nieznanymi wcześniej potworami. Reaper of Souls rozszerzy również fabułę o piąty akt, w którym głównym wrogiem naszego bohatera ma być Maltael, Anioł Śmierci. To jednak tylko przykłady tego, co nas czeka w rozszerzeniu – po więcej szczegółów zapraszamy do przeglądu nowości.

Diablo III: Reaper of Souls pojawi się 25 marca 2014 roku na komputerach osobistych. W planach jest również edycja na PlayStation 4, ale ona ukaże się prawdopodobnie kilka miesięcy później. Firma Blizzard Entertainment nie potwierdziła jeszcze daty premiery wydania konsolowego. Nie jest pewne, czy konwersji doczekają się także użytkownicy Xboksa One i urządzeń poprzedniej generacji.