Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2021, 13:10

autor: Karol Laska

Diablo 4 - więcej na temat Łotrzycy; spis umiejętności klasowych

Łotrzyca/Łotr to najnowsza klasa w Diablo 4, którą Blizzard dopiero co zapowiedział. Deweloperzy postanowili opowiedzieć nieco więcej o jej specyfice i posiadanych przez nią specjalnych umiejętnościach.

Zapewne dobrze już wiecie, że Blizzard ujawnił podczas imprezy BlizzConline 2021 nową grywalną klasę w Diablo 4 – Łotrzycę/Łotra (Rogue). Bohaterkę w akcji (na zwiastunie oraz zrzutach ekranu) możecie zobaczyć tutaj. Team deweloperski podzielił się także szczegółami na temat niektórych umiejętności tejże postaci i wyglądają one naprawdę ciekawie. Pokrótce je sobie opiszmy.

World Groups

Zacznijmy od tego, że Łotrzyca/Łotr to klasa hybrydowa. Oznacza to, że umożliwia ona graczom rozwój postaci pod kątem walki zarówno dystansowej, jak i wręcz. Łączy ze sobą elementy znamienne chociażby dla Zabójcy/Zabójczyni czy Łowcy demonów/Łowczyni demonów.

Co ciekawe, w trakcie zabawy będziemy mogli dołączyć do jednego z kilku dostępnych klanów Łotrów, co zapewni nam unikalny styl walki odpowiedni dla wybranej przez nas grupy.

Weapon Imbue

Rogue będzie mógł dostosować rodzaj obrażeń płynących z umiejętności zależnie od potrzeby danej chwili. Krótko mówiąc, nasze „skille” mogą i zatruwać, i mrozić, i emanować magią cienia – wybór należy do nas. To bardzo uniwersalna umiejętność pozwalająca płynnie dostosować się do sytuacji na polu bitwy.

Shadow Realm

Grając Łotrzycą/Łotrem, jesteśmy w stanie przeniknąć do świata cieni, do którego możemy wciągnąć pobliskich przeciwników. Otrzymujemy wtedy niewrażliwość na obrażenia z zewnątrz przez sekundę, a nasze ataki są mocniejsze o 50%, tak jakbyśmy byli w ukryciu.

Exploit Weakness

Niektórzy przeciwnicy będą mieli nad sobą ikonkę symbolizującą naznaczenie/osłabienie. Oznacza ona, że po zaatakowaniu takowego przeciwnika uderzymy go krytycznie, zadając o 60% większe obrażenia.

Combo Points

Twórcy nazywają Punkty Combo umiejętnością, która czyni z walki coś na kształt rytmicznej zabawy. Tłumacząc to piękne porównanie na język bardziej przyziemny, atakując pobliskich przeciwników, zdobywamy wyżej wspomniane punkciki dodające nowe funkcje do istniejących już „skilli”. I to takie naprawdę potężne, deweloperzy wspominają o zaszlachtowaniu wrogów na całym polu bitwy przy użyciu magii cienia.

To by było na razie na tyle. Czekamy na więcej klas i szczegółów dotyczących Diablo 4. Zachęcamy również do zapoznania się z resztą naszych newsów z BlizzConline 2021 – te skupiają się m.in. na Diablo 2: Resurrected, Roku Gryfa w Hearthstone, nowościach w Overwatch 2 i pakiecie Blizzard Arcade Collection.

  1. Strona internetowa Diablo 4
  2. Strona internetowa Blizzard Entertainment

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej