Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2021, 13:52

WoW: The Burning Crusade Classic i patch 9.1 do Shadowlands - wieści z BlizzConu

World of Warcraft: Shadowlands otrzyma w najbliższym czasie aktualizację 9.1. Blizzard ma w planach także wydanie dodatku The Burning Crusade Classic, który dostępny będzie za darmo dla osób opłacających abonament.

W SKRÓCIE:
  1. Wkrótce pojawi się aktualizacja World of Warcraft: Shadowlands do wersji 9.1, która przyniesie nową zawartość.
  2. W planach jest także wydanie World of Warcraft: The Burning Crusade Classic.

W trakcie ceremonii otwarcia BlizzConu sporo czasu poświęcono World of Warcraft. Sieciowa gra Blizzarda doczeka się nie tylko aktualizacji zawartości najnowszego dodatku - Shadowlands - ale także wprowadzenia rozszerzenia The Burning Crusade na serwery World of Warcraft Classic.

Jeśli śledziliście ostatnie wiadomości wokół Blizzarda, to zapowiedzi nie były dla Was zaskoczeniem. Dzień przed startem imprezy wyciekły informacje na temat patcha 9.1 noszącego tytuł Okowy Dominacji oraz planów wypuszczenia The Burning Crusade Classic.

World of Warcraft: Shadowlands 9.1 - Okowy Dominacji

Aktualizacja World of Warcraft: Shadowlands do wersji 9.1 przyniesie w najbliższej przyszłości możliwość latania po wszystkich strefach Shadowlands z wyłączeniem The Maw i Oribos. Pojawi się nowa lokalizacja w The Maw - Korthia, rajd Sanctum of Dominion, w którym będziemy walczyć m.in. z Tarragrue, Kel’Thuzadem oraz Sylvanas. Megadungeon Broker Trade City przyniesie nam za to możliwość zmierzenia się z ośmioma bossami.

O ile na papierze nowości w rozgrywce nie wyglądają aż tak imponująco, to fabularnie aktualizacja Okowy Dominacji wprowadza sporo zamieszania. By nie psuć niespodzianki i nie zdradzać za dużo, zachęcam do zapoznania się z poniższym zwiastunem.

Do świata World of Warcraft trafią także dwa nowe zwierzaki - małpa Bananek (Bananas) i leniwiec Stokrotka (Daisy). Nie zdobędziemy ich jednak od razu. Blizzard wystartuje z akcją charytatywną i gdy datki społeczności osiągną odpowiedni poziom, w nagrodę otrzymamy wspomnianych wyżej towarzyszy.

World of Warcraft: The Burning Crusade Classic

Drugą zapowiedzią jest coś, co jeszcze kilkanaście miesięcy pojawiało się w formie plotek. Ogromny sukces World of Warcraft Classic sprawił, że studio zarządzające tym sieciowym tytułem firmy Blizzard postanowiło wydać w takiej formie pierwsze rozszerzenie - The Burning Crusade.

Podobnie jak w przypadku podstawki, dostęp do nowej zawartości uzyskamy bez dodatkowych opłat - wejdzie on w ramy opłacanego przez graczy WoW-a abonamentu. Co ważne, jeśli nie będziecie chcieli przejść na serwery The Burning Crusade, udostępniona zostanie możliwość pozostania w podstawowej wersji gry. Pojawi się też odpłatna opcja sklonowania naszego bohatera, byśmy mogli nim grać zarówno w podstawce, jak i dodatku.

Co zaoferuje World of Warcraft: The Burning Crusade Classic?

  • zniszczony świat Rubieży: Gracze będą przemierzać szlaki w Górach Klingi (Blade's Edge Mountains), odwiedzą latające wyspy Nagrandu i staną do walki z demonicznymi agentami Płonącego Legionu w Czarnej Świątyni (Black Temple);
  • dwie nowe, grywalne rasy - krwawe elfy i draenei;
  • w trybie PvP zbierzemy zaufanych sojuszników, aby dowieść swego męstwa w rozgrywkach 2 na 2, 3 na 3 lub 5 na 5 na Arenach, np. w Pierścieniu Próby (Ring of Trials) czy też w Kręgu Krwi (Circle of Blood);
  • możliwość poruszania się na latających wierzchowcach po Rubieży;
  • podziemia dla 5 graczy - Twierdza Burz (Tempest Keep) i Jaskinia Czasu (Caverns of Time). Dodatkowo dla 10-osobowych drużyn udostępniona zostanie ponura wieża Karazhan, w której czekać będzie decydujące starcie z arcydemonem Kil'jaedenem w 25-osobowym rajdzie Płaskowyż Słonecznej Studni (Sunwell Plateau);
  • nowe możliwości dla bohaterów - obróbka szlachetnych kamieni, które będzie można osadzić w elementach waszego ekwipunku dzięki nowej profesji – jubilerstwu.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery World of Warcraft: The Burning Crusade Classic. Blizzard w informacji prasowej poinformował wyłącznie o planach betatestów, które odbędą się jakiś czas przed debiutem produkcji. Dokładne wieści w tym temacie zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

  1. Recenzja DLC World of Warcraft: Shadowlands
  2. Strona internetowa World of Warcraft