Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2020, 10:43

autor: Aquma

Diablo 4 - na BlizzConie możemy poznać kolejną klasę

Wpis opublikowany przez firmę Blizzard Entertainment sugeruje, że w ciągu najbliższych paru miesięcy poznamy kolejną klasę, którą będzie można zagrać w Diablo 4. Nowość może zostać ujawniona w czasie BlizzConu – w lutym przyszłego roku.

W SKRÓCIE:

  1. notka zamieszczona na blogu Blizzarda sugeruje, że na BlizzConie możemy poznać kolejną klasę postaci, która trafi do Diablo 4;
  2. impreza odbędzie się w dniach 19-20 lutego przyszłego roku i będzie miała charakter wirtualny.

W najnowszej notce poświęconej Diablo IV, która została opublikowana na blogu firmy Blizzard Entertainment, pojawiła się sugestia, że kolejny wpis tego typu będzie zawierał „coś dużego”. Ma to być „nowa wersja sceny przy ognisku”, którą pokazano na zeszłym BlizzConie. Ognisko widzimy na ekranie wyboru klasy, więc prawdopodobnie doczekamy się ujawnienia kolejnej postaci, którą będzie można zagrać w wyczekiwanym hack’n’slashu.

Notki opisujące postęp w pracach nad grą oraz różnorakie mechaniki rozgrywki są publikowane kwartalnie. Kolejna z nich pojawi się już po BlizzConie, który odbędzie się w drugiej połowie lutego (19-20.02.2021). Wszystko wskazuje na to, że to właśnie w czasie wspomnianej wirtualnej imprezy deweloperzy chcą ujawnić kolejne detale na temat D4.

Dotychczas poznaliśmy trzy klasy, którymi będzie można zagrać w Diablo 4: Czarodziejkę, Druida oraz Barbarzyńcę. Łącznie w grze ma znaleźć się pięć postaci – kto wie, być może twórcy ujawnią od razu wszystkie brakujące, a tajemnicza „scena przy ognisku” będzie ostateczną wersją, którą zobaczymy w pełnym wydaniu gry?

Przypominamy, że zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym Blizzard Entertainment z listopada zeszłego roku, Diablo 4 zmierza na komputery oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Warto jednak odnotować, że wciąż nie znamy konkretnej daty premiery tego tytułu, a na rynku zdążyły już zadebiutować konsole nowej generacji – wydaje się prawdopodobne, że gra pojawi się również na nich, a być może nawet zupełnie pominie starsze platformy.

  1. Diablo 4 wygląda jak Diablo, którego zawsze chcieliśmy
  2. Wszystko o Diablo 4
  3. Diablo IV – strona oficjalna