Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2021, 15:35

autor: Entelarmer

Diablo 4 z nową klasą, Diablo 2 Resurrected na konsolach - BlizzCon 2021 w kolejnym przecieku

Kolejny przeciek potwierdza zapowiedź Diablo II Resurrected w ramach imprezy BlizzCon 2021. Użytkownik PracticalBrush12 zdradził garść informacji na temat tego remastera, jak również Diablo IV.

Najważniejsze informacje:
  • znany z wielu potwierdzonych przecieków użytkownik PracticalBrush12 potwierdził, że na tegorocznym BlizzConie zobaczymy Diablo IV oraz Diablo II Resurrected;
  • źródło twierdzi, że remaster Diablo II ukaże się na PC i „wszystkich ważnych konsolach”;
  • internauta podał też, że łotr będzie kolejną zapowiedzianą klasą w Diablo IV.

Godzina rozpoczęcia BlizzConu 2021 zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna odsłona imprezy budzi spore emocje, mimo że przez sieciowy charakter wydarzenia obejdzie się bez wielu atrakcji. Napięcie podsycają rozmaite plotki, choćby te dotyczące serii Diablo. Jeśli wierzyć PracticalBrush12 z Reddita, Blizzard planuje pokazać zarówno Diablo IV, jak i jeszcze niezapowiedziane Diablo II Resurrected.

Jak zawsze przypominamy, że tego typu doniesienia należy traktować wyłącznie jako plotki do czasu uzyskania oficjalnego potwierdzenia. Niemniej w przypadku omawianego przecieku warto poświęcić mu nieco więcej uwagi. PracticalBrush12 wielokrotnie przekazywał prawdziwe informacje z branży gier, co daje mu względną wiarygodność.

O tym, że drugie i czwarte Diablo będą częścią tegorocznego BlizzConu, czytaliśmy już w poprzednich przeciekach. Jednakże PracticalBrush12 miał nieco więcej do przekazania. Zdradził choćby, że w trakcie imprezy zostanie zaprezentowana kolejna klasa – łotr. Bohater będzie specjalizować się w broni dystansowej (tj. kuszach i łukach), ale też mieczach i sztyletach, a w walce ma wyróżniać się sporą mobilnością. Diablo IV zaoferuje także sporo opcji personalizacji postaci (oraz konia), jak również specjalne zadania klasowe w otwartym świecie wynikające ze specjalizacji. Ponadto źródło wspomniało o zróżnicowaniu łupów w zależności od lokacji (na przykład „miecz” będzie czymś innym na pustyni i północy), mechanice PvP (uwzględniającej specjalną walutę zbieraną w określonych miejscówkach) i obozach potworów.

Co się tyczy powrotu Diablo II, PracticalBrush12 potwierdził, że jest to remaster, czyli oryginalna wersja gry z odświeżoną, trójwymiarową oprawą wizualną (przy czym będzie też opcja przywrócenia oryginalnej grafiki). Scenki kinowe oraz warstwa audio mają zostać zupełnie odświeżone, ale sama rozgrywka pozostanie niezmieniona. Niemniej pojawią się pewne usprawnienia, takie jak możliwość włączenia automatycznego podnoszenia złota, zaawansowane podsumowanie statystyk czy dzielenie postępów w grze między platformami. Diablo II: Resurrected trafi bowiem nie tylko na PC, ale także „wszystkie ważniejsze konsole ze Switchem włącznie”. Dzięki temu tytuł zaoferuje również wsparcie gamepadów. PracticalBrush12 dodał też, jakoby gra powinna ukazać się jeszcze w tym roku.

Raz jeszcze zalecamy ostrożne podejście do tych i innych nieoficjalnych doniesień. Na szczęście w tym konkretnym przypadku nie będziemy musieli długo czekać na potwierdzenie lub zdementowanie tych informacji. BlizzCon 2021 rozpocznie się dziś o godzinie 23:00 czasu polskiego. Transmisję z wydarzenia będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale Blizzard Entertainment na Twitchu.