Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 lutego 2021, 15:02

autor: Ness

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 19-21 lutego 2021

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 19-21 lutego 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W erze pozamykanych multipleksów większość czasu przeznaczanego na filmy i seriale spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy pięć wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co pojawiły się bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 19 do 21 lutego 2021 roku. Zaczynajmy!

O wszystko zadbam – Netflix

Co to: dynamiczny thriller ze świetną rolą Rosamund Pike

Od kiedy dostępny na platformie: od 19 lutego

Rok premiery: 2021

Marla Grayson, prawna opiekunka starszych osób, skrywa mroczny sekret. Pod przykrywką działalności dobroczynnej przejmuje majątki niczego nieświadomych seniorów, wykorzystując luki prawne. Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy Marla poznaje Jennifer, swoją kolejną, wydawać by się mogło, ofiarę. Jednak nie spodziewa się ona, iż niepozorna staruszka jest powiązana z bezlitosnym gangsterem. W rolach głównych występują Rosamund Pike (Zaginiona dziewczyna), Dianne Wiest (Zaklinacz koni, Edward Nożycoręki) oraz Peter Dinklage (Gra o Tron).

Dom zły – Amazon Prime Video

Co to: mroczna PRL-owska historia autorstwa Wojciecha Smarzowskiego

Od kiedy dostępny na platformie: od 18 lutego

Rok premiery: 2009

Prawda? Nie ma takiej. Ta maksyma jest doskonałym podsumowaniem trzeciego pełnometrażowego filmu reżysera takich głośnych filmów jak Wesele czy Kler. Akcja filmu rozgrywa się w okresie późnego PRL-u w zimowej scenerii Bieszczad. Zootechnik Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik) jest podejrzany o zamordowanie małżeństwa Dziabasów (Marian Dziędziel i Kinga Preis). Oskarżony przedstawia służbom prowadzącym wizję lokalną swoją wersję wydarzeń. Tymczasem jeden z obecnych na miejscu milicjantów, porucznik Mróz (Bartłomiej Topa), pomimo ostrzeżeń przełożonych zaczyna odkrywać coraz więcej niepokojących szczegółów na temat toczącego się śledztwa. Znakomity i trzymający do końca w napięciu thriller został wyróżniony nagrodami za najlepszą reżyserię oraz scenariusz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Wierny ogrodnik – Netflix

Co to: film o rozpaczliwym poszukiwaniu prawdy oraz zemście

Od kiedy dostępny na platformie: od 16 lutego

Rok premiery: 2005

Ralph Fiennes (Lista Schindlera, Grand Budapest Hotel) w roli brytyjskiego urzędnika Justina Quayle’a, którego żona Tessa (nagrodzona za tę rolę Oscarem Rachel Weisz) zostaje zamordowana w Kenii. Nie dając wiary oficjalnej wersji wydarzeń bohater rozpoczyna swoje prywatne śledztwo w celu odkrycia, co tak naprawdę stało się z jego ukochaną. Jednak będzie musiał się zmierzyć z wpływowymi ludźmi, którym niekoniecznie zależy na ujawnieniu prawdy. Film, na podstawie powieści Johna le Carre’a, wyreżyserował Fernando Meirelles, twórca kultowego już filmu Miasto Boga oraz zeszłorocznego hitu Netfliksa Dwóch papieży.

Nędznicy – HBO Go

Co to: współczesna alegoria Nędzników Wiktora Hugo

Od kiedy dostępny na platformie: od 20 lutego

Rok premiery: 2019

Francuski twórca Ladj Ly przedstawia współczesną historię toczącą się na przestrzeni dwóch dni. Policjant Stephane zostaje uwikłany w konflikt pomiędzy służbami mundurowymi a przedstawicielami różnych grup etnicznych, wywołany przez kradzież małego lwa z lokalnego cyrku. Wszystko rozgrywa się w miejscowości Montfermeil, tej samej, którą 150 lat wcześniej opisywał Wiktor Hugo. Co prawda film z dziewiętnastowieczną powieścią łączy tylko tytuł oraz miejsce akcji, jednak w paru miejscach reżyser wyraźnie nawiązuje do dzieła francuskiego pisarza. Nędznicy zostali nominowani do Oscara oraz Złotych Globów w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny/zagraniczny.

Przerażacze – Netflix

Co to: horror komediowy Petera Jacksona z Michaelem J. Foxem w roli głównej

Od kiedy dostępny na platformie: od 16 lutego

Rok premiery: 1996

Zanim Peter Jackson został autorem filmowej trylogii Władcy Pierścieni jego głównym zajęciem było tworzenie nieskrępowanych żadnymi regułami czarnych komedii z domieszką horroru (Zły smak, Martwica mózgu). Przerażacze to koprodukcja amerykańsko-nowozelandzka wpisująca się w ten gatunek. Historia toczy się w małym miasteczku Fairwater, które zostaje zaatakowane przez złego upiora. Powstrzymać go może tylko Frank Bannister, detektyw posiadający umiejętność rozmawiania z duchami. W głównej roli występuje, znany z trylogii Powrotu do przyszłości, Michael J. Fox. Był to jego ostatni film przed gwałtownym zahamowaniem aktorskiej kariery w wyniku postępującej choroby Parkinsona.