Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2021, 20:25

autor: hexx0

Diablo 2 Resurrected: Blizzard przeciwny modom D2ROffline i D2RModding

Firma Blizzard Entertainment uniemożliwiła działanie dwóch popularnych modyfikacji do wersji alfa gry Diablo 2: Resurrected pomimo zapewnień, że wzorem oryginału tytuł otrzyma dla nich wsparcie.

Blizzard Entertainment wydaje się powoli przygotowywać nas, graczy, do premiery Diablo II: Resurrected. W ostatnich tygodniach mogliśmy rzucić okiem na odświeżone modele NPC, potworów i przedmiotów. Teraz jednak entuzjazm fanów mógł zostać odrobinę przygaszony, gdyż Blizzard – który deklarował inspirowanie się modami przy projektowaniu remastera i zapewniał, że, tak jak w oryginalnym Diablo II, otrzymają one pełne wsparcie – uniemożliwił działanie dwóch najbardziej popularnych (i najbardziej kontrowersyjnych) modyfikacji.

Mowa o D2ROffline oraz D2RModding. Pierwszy pozwalał na zabawę bez konieczności utrzymywania stałego połączenia z siecią (domyślnie wymaganego przez Resurrected), a drugi umożliwiał grę postaciami, które nie były dostępne w wersji alfa. Co je łączyło? Jak się pewnie domyślacie, obydwa naruszały wytyczne, które wystosowała firma Blizzard w sprawie modyfikacji. Do ich twórców wysłane zostały tzw. listy C&D (skrót od ang. „cease” i „desist”, czyli „zaprzestanie” i „zaniechanie”), mające skłonić ich do przerwania „nielegalnej” działalności.

Nie oznacza to, że w pełnej wersji gry mody nie będą obsługiwane w ogóle. Firma Blizzard dała po prostu do zrozumienia, że nie zamierza tolerować tworów, które stanowią potencjalne zagrożenie dla obowiązujących w niej zasad bezpieczeństwa. Jeden z jej przedstawicieli skomentował całą tę sytuację w następujących słowach:

Zdajemy sobie sprawę, jak wielką zasługą społeczności moderów jest długowieczność Diablo II, i doceniamy ich entuzjazm dla gry. (…) zrobimy, co w naszej mocy, aby wspierać modyfikacje do Diablo II: Resurrected. Niektóre z nich są jednak dość nietypowe i stanowią zagrożenie dla naszej produkcji. A że bezpieczeństwo zawsze traktowaliśmy priorytetowo, tego typu oprogramowanie nie może być tolerowane (via Kotaku).

Miejmy nadzieję, że Blizzard nie zmieni zdania do premiery gry. Jej dokładna data wciąż nie jest, niestety, znana. Nie poznamy jej na pewno na BlizzConie 2021, gdyż ten oficjalnie został odwołany. Przypominamy za to, że każdy i każda z Was może zapisać się na beta-testy Diablo II: Resurrected… których terminu również jednak nie znamy. Na jedno i drugie musimy cierpliwie czekać.