Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2021, 11:54

Diablo 2 Resurrected - zobacz, jak wyglądają odświeżone NPC

Do sieci trafił kolejny z serii materiałów przedstawiających graficzne odświeżenie Diablo 2: Resurrected. Nowy film skupia się na NPC-ach oraz ich animacjach.

W SKRÓCIE:
  1. Do sieci trafił materiał przyglądający się z bliska NPC-om oraz ich animacjom w Diablo 2: Resurrected
  2. Modele postaci niezależnych są szczegółowe, jednak fani narzekają na postarzanie postaci i zbyt „męskie” modele kobiece.

Na kanale PureDMG na YouTube pojawił się film przedstawiający wygląd postaci niezależnych, które spotkamy na swojej drodze w Diablo 2: Resurrected. To kolejny z serii materiałów, który bierze pod lupę różne aspekty remastera kultowego Diablo II. Wcześniej analizowano wygląd bossów i przeciwników, a także przedmiotów. Zespół PureDiablo przejrzał pliki gry i dzięki nim był w stanie stworzyć poniższy materiał.

Autorzy materiału podkreślają, że należy spodziewać się części drugiej poświęconej NPC-om, ponieważ było ich zwyczajnie tyle, że nie zmieściliby ich w tak krótkiej, kilkuminutowej formie. Każdej z przedstawionych w materiale postaci poświęcono trochę czasu, by widz mógł przyjrzeć się dokładnie szczegółom modelu oraz jego animacjom. Na filmie znajdziemy m.in. Mędrca Deckarda Caina czy kapłankę Akarę. Modele przedstawione w materiale wyglądają na szczegółowe oraz przygotowane z pieczołowitością, ale fani zwracają uwagę na kilka drażniących aspektów, jak chociażby to, że w opinii niektórych postaci wyglądają na mocno postarzone - na wielu twarzach widać wyraźne (zdaniem fanów, niepotrzebne) oznaki starzenia, jak np. zmarszczki - tak jak w przypadku postaci Fary. Gracze zwracają uwagę na dość „męski” wygląd kobiecych twarzy:

Nawet ja, będąc transpłciową kobietą, wyglądam bardziej kobieco od Charsi i Fary. Co oni sobie myśleli? - pisze jedna z użytkowniczek.

Mimo że niektóre modele z bliska nie wprawiają wszystkich w zachwyt, to pamiętajmy, że Diablo II: Resurrected jest grą z widokiem izometrycznym, a więc kamera znajduje się wysoko ponad postaciami. Biorąc to pod uwagę można uznać, że modele cechują się sporą szczegółowością.

Przypomnijmy - Diablo 2: Resurrected ma ukazać się jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

E3 2021