Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2021, 14:35

autor: AlexB

Diablo 2: Resurrected - 7 zmian, których chciałaby społeczność. Twórcy chwalą pomysły

Jeden z fanów Diablo 2, funkcjonujący na Reddicie pod pseudonimem Chrompower, jakiś czas temu rozpowszechnił ankietę dotyczącą nowości i zmian, jakie chętnie widzieliby gracze w nadchodzącym remasterze Resurrected. Jej wyniki przypadły do gustu Rodowi Fergussonowi, producentowi serii Diablo.

W SKRÓCIE
  1. Pojawiły się wyniki nieoficjalnej ankiety dotyczącej nowości i zmian, jakie chętnie widzieliby gracze w Diablo 2: Resurrected.
  2. Z przyjemnością przyjęliby oni m.in. możliwość sortowania w stosy run oraz klejnotów, lepszy balans najemników czy encyklopedię wewnątrz gry.
  3. Tytuł ukaże się 23 września tego roku.

Już niecały miesiąc dzieli nas od premiery Diablo 2: Resurrected, czyli odświeżonej wersji kultowego hack'n'slasha z 2000 roku od firmy Blizzard Entertainment oraz jego dodatku – Pana Zniszczenia. W pozycji tej znajdzie się szereg usprawnień w stosunku do oryginału sprzed ponad 21 lat, nie tylko w warstwie graficznej, ale również w samej rozgrywce. Lecz jakich zmian oczekiwaliby sami gracze? Takie pytanie zadał sobie jeden z internautów, który na Reddicie funkcjonuje pod pseudonimem Chrompower. Aby znaleźć na nie odpowiedź, rozpowszechnił specjalną ankietę. Wzięło w niej udział 8887 ludzi, z czego 98% stanowiły osoby, które grały w Diablo II. Jej wyniki zostały opublikowane kilka godzin temu. Oto one:

Diablo 2: Resurrected - 7 zmian, które chciałaby społeczność. Twórcy chwalą pomysły - ilustracja #1
Źródło: Reddit

Jak zatem widać, najwięcej, bo aż 80% ankietowanych, chciałoby zobaczyć możliwość sortowania w stosy run oraz klejnotów. 77% chętnie przyjęłoby dodatkowe dymki z informacjami na temat przedmiotów, które podawałyby na przykład, jaki minimalny, a jaki maksymalny poziom statystyk mogą one osiągnąć. Z kolei 74% pragnie nieco lepszego balansu najemników, który uczyniłby ich przydatniejszymi. Sporo osób, które zdecydowały się wziąć udział w ankiecie, nie obraziłoby się także na wewnętrzną encyklopedię dotyczącą run i tego, co można wytworzyć z pomocą Kostki Horadrimów, opcjonalny filtr łupów, pomniejsze poprawki w działaniu czarów oraz większą liczbę rzecz, które można robić po ukończeniu głównego wątku.

Pragnienia graczy to jednak jedno, lecz czy mają one szansę na realizację? Okazuje się, że tak. Wyniki ankiety skomentował bowiem na Twitterze Rod Fergusson, który od zeszłego roku sprawuje nadzór nad rozwojem marki Diablo. Podkreślił on, że na razie osoby odpowiedzialne za Diablo II: Resurrected są skupione na nadchodzącej premierze, lecz gracze za pośrednictwem omawianego kwestionariusza podsunęli kilka dobrych pomysłów. Co prawda żadne deklaracje nie padły, lecz sam komunikat może dawać nadzieję, że prędzej czy później któryś z wymienionych elementów pojawi się w grze.

Diablo II: Resurrected ukaże się 23 września na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz Nintendo Switch. Na wszystkich tych platformach (z wyjątkiem ostatniej) tytuł będzie posiadał pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Diablo 2: Resurrected
  2. Jestem zachwycony Diablo 2 Resurrected, ale nie wiem, dla kogo jest ta gra