Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2018, 10:30

Detroit Become Human z przeszło 2 milionami sprzedanych egzemplarzy

W nieco ponad pół roku Detroit: Become Human, czyli nowa filmowa przygodówka od Davida Cage'a i studia Quantic Dream, sprzedała się na całym świecie w przeszło dwóch milionach egzemplarzy. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PlayStation 4.

David Cage jest twórcą bardzo różnie odbieranym przez graczy. Niektórzy nie potrafią znieść sposobu, w jaki opowiadane są historie w jego produkcjach i śmieją się pod nosem z dialogów podczas seansu zapisu przejścia na YouTube. Innym przypadła do gustu filmowość i emocjonalność doznań serwowanych przez Francuza i z wypiekami na twarzy czekają na jego kolejne tytuły. Jak się okazuje, ta ostatnia grupa jest całkiem spora. Między innymi dzięki niej w nieco ponad pół roku od premiery Detroit: Become Human sprzedało się na całym świecie w przeszło dwóch milionach egzemplarzy.

Wychodzi na to, że od sierpnia swoich właścicieli znalazło około 500 tysięcy sztuk najnowszej produkcji Davida Cage'a i Quantic Dream. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że tytuł ukazał się wyłącznie na PlayStation 4, a poprzednie dzieła studia radziły sobie gorzej. Beyond: Dwie Dusze potrzebowało niemal pięciu lat, by osiągnąć liczbę 2,8 miliona sprzedanych egzemplarzy, a pod uwagę brano oba wydania gry (PS3 i PS4). Z kolei Heavy Rain w pół roku od premiery rozeszło się w nakładzie 1,5 miliona kopii, co zostało wówczas uznane za duże osiągnięcie.

Historia trójki androidów poruszyła wielu graczy na całym świecie. - Detroit Become Human z przeszło 2 milionami sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2018-12-13
Historia trójki androidów poruszyła wielu graczy na całym świecie.

Sukces Detroit: Become Human oznacza, że David Cage i studio Quantic Dream mają dodatkową motywację, by w bliższej lub dalszej przyszłości dostarczyć kolejną pełną emocji i trudnych wyborów moralnych filmową przygodówkę. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem atmosfera podczas jej tworzenia będzie nieco bardziej przyjazna dla pracowników. Jakby nie patrzeć, porażki w kolejnych rozprawach sądowych niezbyt korzystnie wpływają na wizerunek firmy i odstraszają potencjalne talenty, które chciałyby się w niej zatrudnić i wnieść nową jakość do powstających projektów.

  1. Recenzja gry Detroit: Become Human – Blade Runner dla mas
  2. Detroit Become Human - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona internetowa gry Detroit: Become Human