Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2017, 10:48

autor: Aquma

Detroit: Become Human pozwoli na łatwe sprawdzenie alternatywnych wersji opowieści

Quantic Dream zawrze w Detroit: Become Human mechanikę, która pozwoli na szybkie i łatwe sprawdzenie, jak potoczyłaby się opowieść, gdybyśmy w danym momencie podjęli inną decyzję. Rozwiązanie ma ułatwić przejście gry osobom, które chcą odkryć wszystko i sprawdzić każdą ewentualność.

Wybory w Detroit mają mieć realny i znaczący wpływ na przebieg opowiadanej historii. - Detroit: Become Human pozwoli na łatwe sprawdzenie alternatywnych wersji opowieści - wiadomość - 2017-12-14
Wybory w Detroit mają mieć realny i znaczący wpływ na przebieg opowiadanej historii.

Quantic Dream znane jest z tworzenia produkcji, w których podejmowane przez gracza decyzje mają realny wpływ na kształt opowieści. Nie inaczej będzie również w ich najnowszej grze – świetnie się zapowiadającym Detroit: Become Human. Dla przykładu, znana z jednego z pokazów misja Hostage (pol. zakładnik), może skończyć się aż na siedem różnych sposobów. W związku z tą mnogością możliwości, twórcy zdecydowali się pójść na rękę graczom, którzy lubią przechodzić gry w 100% i zawarli w swoim tytule mechanikę, która ułatwi sprawdzanie alternatywnych wersji wydarzeń.

Jak to ma działać? Każda misja będzie ukazana w formie swoistego „drzewka opowieści”, na którym zaprezentowane będą podjęte przez nas wybory. W dowolnym momencie mamy możliwość powrotu do któregoś z punktów krytycznych i przejścia danego fragmentu ponownie. Jeśli podejmiemy odmienną decyzję, odblokujemy kolejną gałąź na naszym „drzewie”. Dzięki temu sprawdzenie alternatywnych ścieżek będzie znacznie prostsze, niż np. w Heavy Rain, które często zmuszało graczy do powtarzania rozległych fragmentów gry.

Jeśli chcecie zobaczyć, w jaki konkretnie sposób wybory gracza kształtują rozgrywkę w Detroit: Become Human, zachęcamy do rzucenia okiem na rewelacyjny zwiastun z tegorocznego Paris Games Week. Co ciekawe, materiał ten (a w zasadzie misja, której fragmenty na nim obserwujemy) rozpętał ostatnio burzę kontrowersji wokół najnowszej produkcji studia Quantic Dream, został bowiem ostro oprotestowany przez liczne organizacje i osoby publiczne zajmujące się problemem przemocy w rodzinie.

W Detroit: Become Human zagramy w 2018 roku, wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

  1. Quantic Dream - oficjalna strona internetowa