Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 grudnia 2017, 11:25

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Na mlecznej drodze - weekendowe premiery filmowe

Niekwestionowany kinowy hit, czyli nowy odcinek Gwiezdnych wojen, nie ma zbyt wielu oponentów w walce o widownię. Ale jeśli z Jedi Wam nie po drodze, może zainteresuje Was nowy film Emira Kusturicy?

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Ósmy epizod Gwiezdnych wojen to prawdopodobnie najbardziej oczekiwany film roku. Po ciepło przyjętym (choć nie przez wszystkich) Przebudzeniu Mocy dostajemy kolejny rozdział emocjonującej historii Rey, Kylo Rena i Luke’a Skywalkera, który teraz będzie miał dużo więcej do zrobienia. Rian Johnson stworzył film, który zabiera słynną sagę w dosyć niespodziewane miejsca i przy okazji nie tyle kopiuje pewne znane fabularne rozwiązania, co korzysta z nich w zaskakujący sposób. Pierwsze pokazy miały miejsce wczoraj, dzisiaj film oficjalnie wchodzi na ekrany kin, a nam pozostaje czekać na informacje o kolejnych pobitych rekordach w Box Office.

  1. Reżyseria: Rian Johnson
  2. Tytuł oryginalny: Star Wars: The Last Jedi
  3. Grają: Daisy Ridley, Mark Hamill, Adam Driver, John Boyega

Na mlecznej drodze

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Emir Kusturica to filmowiec uznany i bardzo nad Wisłą lubiany, ale z rożnych względów ostatnio rzadko tworzący nowe produkcje. Na mlecznej drodze jest od 9 lat pierwszą produkcją twórcy Undergroundu. Jest to lekko baśniowa opowieść o miłości rozgrywająca się rozdartej wojną Jugosławii. Oni poznali się za młodu, potem kontakt się urwał i teraz, jako dorośli ludzie, muszą zmierzyć się nie tylko z militarną grozą, ale także z obiecanym zamążpójściem niegdysiejszej ukochanej. Reżyser kibicuje swoim bohaterom, wszystko jest pokazane w nasyconych barwach i na pewno stanowi ciekawą przeciwwagę dla Gwiezdnych wojen.

  1. Reżyseria: Emir Kusturica
  2. Tytuł oryginalny: On the Milky Road
  3. Grają: Monica Bellucci, Emir Kusturica, Sloboda Micalovic

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Louise nad morzem (animowana opowieść o nieustraszonej staruszce, która zostaje w nadmorskim kurorcie po odjeździe ostatniego pociągu),
  2. Na skrzydłach orłów (prawdziwa historia szkockiego lekkoatlety Erica Liddella, który postanowił nieść pomoc biednym ludziom w Chinach),
  3. Italian Race (włoski dramat sportowy o młodej, obiecującej „kierownicy” wyścigowej).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.