Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2019, 12:22

autor: Adrian Werner

Destiny 2 zaliczyło bardzo udany debiut na Steamie

Debiut Destiny 2 w modelu free-to-play na PC okazał się dużym sukcesem. Pierwszego dnia rekord aktywności na Steamie przekroczył 225 tysięcy graczy bawiących się jednocześnie.

Debiut Destiny 2 na Steamie cieszył się dużą popularnością. - Destiny 2 zaliczyło bardzo udany debiut na Steamie - wiadomość - 2019-10-03
Debiut Destiny 2 na Steamie cieszył się dużą popularnością.
DESTINY 2 W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Bungie
 2. Wydawca: dawniej Activision, teraz Bungie
 3. Gatunek: FPS
 4. Platformy: PS4, XONE, PC
 5. Data premiery na konsolach: 6 września 2017 r.
 6. Data premiery na PC: 24 października 2017 r.
 7. Data premiery w F2P: 1 października 2019 r.

Przedwczoraj Destiny 2 zadebiutowało w modelu free-to-play jako Destiny 2: New Light. Równocześnie gra porzuciła usługę Battle.net na rzecz Steam. Teraz możemy już stwierdzić, że ten ruch okazał się sukcesem i produkcja studia Bungie zaliczyła bardzo udany debiut w serwisie firmy Valve.

Według strony GitHyp w najgorętszym momencie dnia premiery w Destiny 2 na Steamie bawiło się ponad 225 tysięcy osób. Wynik ten mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nie fakt, że debiut na tej platformie nie obył się bez trudności technicznych i wielu graczy miało problemy z rozpoczęciem rozgrywki.

W chwili pisania wiadomości w Destiny 2 na Steamie bawi się 134 tysiące osób. Taki wynik sprawia, że jest to czwarta najpopularniejsza produkcja w tym serwisie, dając się wyprzedzić jedynie takim tuzom jak Playerunknown's Battlegrounds, Dota 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive.

Przypomnijmy, z premierą Destiny 2 w modelu free-to-play studio Bungie przejęło pełną kontrolę nad marką, stając się jej wydawcą. Darmowa wersja New Light oferuje m.in. trzy kampanie PvE, potyczki PvP oraz mieszane tryby rozgrywki. Produkcja dostępna jest na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Warto wspomnieć, że 1 października zadebiutował również dodatek zatytułowany Destiny 2: Twierdza cieni. W przeciwieństwie do podstawowej wersji gry jest to płatne rozszerzenie. DLC oferuje m.in. nową lokację w postaci Księżyca, zapełnioną misjami i wyzwaniami, dodatkowy loch, najazd oraz spory zestaw egzotycznego sprzętu.

 1. Destiny 2: New Light – strona oficjalna
 2. Destiny 2 – kompendium wiedzy
 3. Destiny 2 – poradnik do gry
 4. Destiny 2 – recenzja