Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2020, 15:15

autor: qjin

Demon’s Souls imponuje grafiką na nowym gameplayu z PS5

Firma Sony Interactive Entertainment udostępniła nowy gameplay Demon’s Souls na PlayStation 5, który zachwyca grafiką. Widzimy na nim efektowne walki z dobrze znanymi fanom pierwowzoru bossami.

Remake Demon’s Souls, za który odpowiada specjalizujące się w odświeżaniu gier studio Bluepoint Games (Shadow of the Colossus czy Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a na PlayStation 4), będzie jedną z pierwszych produkcji, które zostały stworzone wyłącznie z myślą o konsoli nowej generacji, a konkretnie o PS5. Firma Sony opublikowała zupełnie nowy, ponad 5-minutowy zapis rozgrywki, który pozwala nie tylko przyjrzeć się oprawie wizualnej RPG-a akcji, ale także efektownym starciom z opancerzonym pająkiem i zadającym obrażenia od ognia Flamelurkerem.

Trzeba przyznać, że skok jakości w grafice robi wrażenie, począwszy od efektów (ogień!), przez wygląd lokacji i jakość tekstur, a skończywszy na animacjach. Różnice względem oryginału z 2009 roku dobrze obrazuje niniejsze porównanie wideo. Warto nadmienić, że Demon’s Souls na PS5 zaoferuje dwa tryby graficzne: natywne 4K przy 30 fps oraz dynamiczne 4K przy 60 fps. Oprócz tego nie zabraknie trybu fotograficznego i specjalnego filtru, który sprawi, że tytuł będzie wyglądać bardziej jak oryginał z PlayStation 3. W grze nie pojawi się możliwość wyboru poziomu trudności.

Premiera Demon’s Souls odbędzie w dniu wydania PlayStation 5, czyli 12 listopada 2020 roku. W Polsce zagramy od 19 listopada, kiedy konsola oficjalnie zadebiutuje na naszym rynku. Tytuł ma być dostępny w angielskiej wersji językowej.