Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2020, 14:37

Final Fantasy XVI - prezentacja bohaterów i świata gry

Nowe informacje na temat Final Fantasy XVI przybliżają nam trójkę bohaterów, których mieliśmy okazję zobaczyć na pierwszym zwiastunie. Przygotowano też wprowadzenie do świata gry i nakreślono rys fabularny.

W SKRÓCIE:
  1. Square Enix ujawniło nowe informacje o Final Fantasy XVI.
  2. Poznaliśmy imiona trójki bohaterów, garść informacji o świecie gry oraz jej rys fabularny.

Zgodnie z obietnicami złożonymi przy zapowiedzi Final Fantasy XVI, otrzymaliśmy garść informacji o głównych bohaterach gry i świecie, w którym rozegrają się wydarzenia spisane przez scenarzystów zespołu deweloperskiego.

Głównym bohaterem Final Fantasy XVI jest Clive Rosfield, którego widzimy na zwiastunie jako młodzieńca i później, po przeskoku czasowym, już jako dorosłego mężczyznę. Tym samym potwierdzono wcześniejszą teorię krążącą po sieci. Joshua Rosfield, który został naznaczony znakiem Phoenixa, jest młodszym bratem głównego bohatera.

Final Fantasy XVI - prezentacja bohaterów i świata gry - ilustracja #1
Trio bohaterów Final Fantasy XVI, których ujawniono w dzisiejszej aktualizacji.

Poznaliśmy także pierwszą żeńską postać - Jill Warrick, która w młodym wieku trafiła do księstwa Rosarii, by zawiązać sojusz między ludami Północy a Rosarią. Jill od razu zaprzyjaźnia się z Joshuą i Clive’em, przez co jest bardzo ważna dla fabuły.

Świat Final Fantasy XVI nazywa się Valisthea i od zarania dziejów naznaczony jest obecnością kryształów. Poznaliśmy sześć frakcji, które po latach pokoju postanowiły pójść na wojnę napędzaną magią i technologią:

  • Wielkie Księstwo Rosarii
  • Święte Imperium Sanbreque
  • Królestwo Waloed
  • Republika Dhalmekian
  • Żelazne Królestwo
  • Zwierzchnictwo Crystalline
Final Fantasy XVI - prezentacja bohaterów i świata gry - ilustracja #2
Valisthea zaoferuje przepiękne widoki.

Zdradzono również, że summony w Final Fantasy XVI noszą nazwę Eikonów. W tej odsłonie pełnią rolę potężnych bytów, które kierowane są przez naznaczonego człowieka określanego mianem Dominanta. Wybrana przez Eikona osoba nie może uciec od swojego przeznaczenia, jakim jest bycie narzędziem wojny.

Na ten moment to wszystkie informacje ujawnione przez Square Enix. Kolejne materiały i nagrania wideo powinniśmy otrzymać w ciągu najbliższych miesięcy. Jeśli więc jesteście zainteresowani szesnastą odsłoną głównej serii Final Fantasy, to możecie powoli zacierać ręce.

  1. Oficjalna strona gry Final Fantasy XVI
  2. Strona internetowa firmy Square Enix

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Nigdy nie chciał pisać o grach, jednak jakimś trafem wylądował w redakcji serwisu SquareZone, gdzie mógł kultywować swoją miłość do jRPG-ów wywołaną kontaktem z Final Fantasy VII, Tacticsem i całą resztą cudownych gier Squaresoftu. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC, jako dodatkowej platformy do grania. W trakcie swojej przygody z mediami pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego były w 100% zadowolony.

więcej