Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 października 2020, 15:20

autor: AlexB

Kartele powrócą - Netflix zamówił trzeci sezon Narcos: Meksyk

Platforma Netflix zamówiła trzeci sezon Narcos: Meksyku. Powstanie on pod nadzorem nowej osoby – Erica Newmana w roli showrunnera zastąpił jego wieloletni współpracownik, Carlo Bernard.

W lutym tego roku miłośnicy Narcos: Meksyku mogli cieszyć się z premiery drugiego sezonu serialu. Jeśli ktoś po jego obejrzeniu nabrał ochoty na więcej, to mamy dla niego dobre wieści. Otóż przedstawiciele platformy Netflix oficjalnie ogłosili, że zamówione zostały kolejne odcinki tej popularnej produkcji (via The Wrap). Teaser trzeciego sezonu możecie obejrzeć poniżej.

Przypominamy, że Narcos: Meksyk stanowi kontynuację serialu Narcos produkowanego w latach 2015-2017. O ile oryginał opowiadał o wzroście potęgi słynnego kolumbijskiego narkotykowego barona Pabla Escobara i o tym, co działo się po jego śmierci, tak sequel skupia się na przedstawieniu również opartej na faktach historii półświatka związanego z niezbyt legalnymi używkami u południowych sąsiadów USA. Akcja zapowiedzianego w ostatnich godzinach trzeciego sezonu omawianej produkcji będzie toczyła się w latach 90. ubiegłego wieku. Biznes nakrotykowy powoli ulega globalizacji. Tymczasem w Meksyku grupy powstałe na gruzach imperium osadzonego w więzieniu Miguela Angela Felixa Gallardo prowadzą brutalną wojnę o przetrwanie. Na domiar złego na szczytach legalnej władzy również trwają niepokoje. Kto wyjdzie na tym wszystkim najlepiej? Dowiemy się tego z nadchodzących odcinków.

Wraz z zapowiedzią trzeciego sezonu Narcos: Meksyku pojawiła się również informacja o zmianie showrunnera serialu. Nie będzie nim już Eric Newman, który nadzorował rozwój marki od jej narodzin, czyli 2015 roku (choć pozostanie z nią jako producent wykonawczy). Zastąpił go jego wieloletni współpracownik, który również jest z oboma serialami od początku, czyli Carlo Bernard. Oto co powiedział odchodzący twórca:

Jestem wdzięczny za to, że przez pięć lat mogłem być u steru Narcos i Narcos: Meksyku i jestem niesamowicie dumny z tego, co moja wspaniała drużyna osiągnęła dzięki tym produkcjom. Carlo Bernard jest pierwszą osobą, z którą rozmawiałem o tym projekcie, ponad dziesięć lat temu, i bardzo się cieszę, że oddaję kierownictwo nad trzecim sezonem Narcos: Meksyku w jego bardzo zdolne ręce.

Kartele powrócą - Netflix zamówił trzeci sezon Narcos: Meksyk - ilustracja #1
Wydarzenia z końcówki drugiego sezonu Narcos: Meksyku wywołały sporo zamieszania.

W trzecim sezonie Narcos: Meksyku zobaczymy między innymi Scoota McNairy'ego, Jose Marię Yazpika, Alberto Ammanna, Alfonso Dosala, Mayrę Hermosillo, Manuela Masalvę, Alejandro Eddę, Gorkę Lasaosa i Matta Letschera. Co ciekawe, jedną z osób, które zajmą się reżyserią nowych odcinków, będzie Wagner Moura, który w oryginalnym Narcos wcielał się w Pabla Escobara. Jak na razie nie wiadomo, kiedy kolejna odsłona serialu będzie miała swoją premierę.

  1. Narcos: Meksyk na platformie Netflix