Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2009, 10:24

autor: Jiker

Debiut drugiego dodatku do Borderlands

W ofercie Xbox Live debiutuje dzisiaj drugi dodatek do Borderlands – Mad Moxxi's Underdome Riot. DLC, na które składają się przede wszystkim trzy nowe areny, możecie nabyć za równowartość 800 punktów MS. Warto w tym momencie zauważyć, że edycja na konsolę PlayStation 3 zadebiutuje 7 stycznia. Wersja pecetowa zostanie udostępniona w późniejszym czasie.

W ofercie Xbox Live debiutuje dzisiaj drugi dodatek do BorderlandsMad Moxxi's Underdome Riot. DLC, na które składają się przede wszystkim trzy nowe areny (tzw. riot arenas – Hellburbia, The Angelic Ruins oraz The Gully), możecie nabyć za równowartość 800 punktów MS. Warto w tym momencie zauważyć, że edycja na konsolę PlayStation 3 zadebiutuje 7 stycznia. Wersja pecetowa zostanie udostępniona w późniejszym czasie.

Debiut drugiego dodatku do Borderlands - ilustracja #1

Po zainstalowaniu Mad Moxxi's Underdome Riot gracze mogą wziąć udział w serii starć z hordami starych i nowych przeciwników – zarówno samotnie, jak i w kooperacji z maksymalnie trzema innymi osobami. Zwycięstwa w walkach otwierają dostęp do nowych modeli broni, zapewniają stały dopływ punktów doświadczenia, a także możliwość zdobycia dwóch dodatkowych punktów umiejętności. Dodatkowo w ramach DLC uzyskuje się dostęp do banku, służącego do gromadzenia niepotrzebnych w danym momencie przedmiotów oraz specjalistycznych sklepów.

Z informacji ujawnionych przez Matthew Armstronga z firmy Gearbox Software wynika, że Mad Moxxi's Underdome Riot można uruchomić po osiągnięciu 10 poziomu doświadczenia, aczkolwiek producenci zalecają, aby przystąpić do rozgrywki po osiągnięciu 18 levelu (wówczas kontrolowana postać otrzymuje pierwszy tzw. Class Mod). Warto przy tym zauważyć, że nowe areny będą źródłem dobrej zabawy także dla osób, których bohaterowie osiągnęli już 50 poziom doświadczenia. Wszystko to dzięki odpowiedniemu systemowi balansu – poziom wrogów ma być automatycznie dostosowywany do możliwości postaci gracza.

Debiut drugiego dodatku do Borderlands - ilustracja #2

Przy okazji z rozmowy Armstronga z redakcją serwisu Shacknews dowiedzieliśmy, że Gearbox Software bardzo poważnie rozważa możliwość zaprojektowania i wydania kolejnych dodatków DLC do Borderlands. Kwestia ta jest jednak w pełni zależna od odzewu graczy – jeżeli wyrażą oni zainteresowanie dalszą rozbudową tej interesującej produkcji, to producentom nie pozostanie nic innego, jak tylko sprostać ich wymaganiom i spełnić prośby.

Przypominamy, że Borderlands sprzedało się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Pierwszy dodatek DLC do gry – krwawa The Zombie Island of Dr. Ned – został wprowadzony do sprzedaży pod koniec listopada (X360, PS3). Edycja pecetowa zadebiutowała dwa tygodnie później.