Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2020, 10:58

autor: Adrian Werner

Death Stranding na PC - Hideo Kojima pokazał photo mode

Hideo Kojima udostępnił dwa filmiki z pecetowej wersji Death Stranding. Jeden z nich pokazuje photo mode, czyli popularny tryb fotograficzny, a drugi – wsparcie dla monitorów ultrawide.

Death Stranding na PC -  Hideo Kojima pokazał photo mode - ilustracja #1
Pecetowcy zagrają w Death Stranding w czerwcu.
Tryb fotograficzny Death Stranding:
  1. pojawi się w wersji PC,
  2. na razie nie wiemy, czy zostanie dodany do wydania na PS4,
  3. pozwoli na manipulowanie ustawieniami i pozycją kamery, jak również korzystanie z różnorodnych efektów.
  4. twórcy mają w planach zorganizowanie konkursu na najlepsze fotografie graczy.

Za trzy miesiące na pecety trafi Death Stranding, czyli konwersja zeszłorocznego przeboju z PlayStation 4. Jedną z atrakcji wydania PC będzie dodanie trybu fotograficznego. Twórca gry, Hideo Kojima, pokazał właśnie jak ta funkcja będzie prezentowała się w akcji. Podzielił się również filmikiem demonstrującym wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych.

Na PS4 gracze ograniczeni są do robienia prostych screenshotów. Dzięki trybowi fotograficznemu wersja pecetowa zaoferuje znacznie większą swobodę. Będziemy mogli m.in. manipulować kamerą, zmieniać ustawienia obrazu i korzystać z różnorodnych filtrów, np. dodających ramkę stylizowaną na zdjęcie z aparatu typu Polaroid.

Obecnie nie wiemy, czy tryb fotograficzny trafi również do wersji na PlayStation 4. Zdziwilibyśmy się jednak, gdyby tak się nie stało. Hideo Kojima zdradził również, że chce zorganizować konkurs na najlepsze fotografie graczy z Death Stranding.

Death Stranding trafi na pecety 2 czerwca tego roku. Gra dostępna będzie zarówno na Steamie, jak i w serwisie Epic Games Store. Produkcja zaoferuje m.in. wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych (o rozdzielczości 21:9) oraz zwiększy liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Do tego dojdzie dodatkowa zawartość zainspirowana serią Half-Life. Wydanie pecetowe wykorzysta antypirackie zabezpieczenia Denuvo.

Przypomnijmy, że Death Stranding zadebiutowało w listopadzie zeszłego roku na PlayStation 4 Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem mediów branżowych. Według serwisu Metacritic posiada średnią ocen na poziomie 83%. Produkcja jeszcze bardziej spodobała się naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.0/10. Projekt uzyskał również tytuł najlepszej premiery 2019 roku według czytelników GRYOnline.pl.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Death Stranding - poradnik do gry