Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2021, 21:47

autor: Entelarmer

Death Stranding nie dla Xboksów; gra zablokowana w GeForce Now na tych konsolach

Microsoft Edge pozwala uruchomić gry ze Steama na Xboxach poprzez usługę GeForce Now – za wyjątkiem najnowszej produkcji Hideo Kojimy.

GeForce Now otrzymał wyczekiwane wsparcie przeglądarki Microsoft Edge w ramach wersji beta (via The Verge). Dlaczego wyczekiwane? Ponieważ w praktyce oznacza to, że od teraz subskrybenci usługi Nvidii mogą uruchomić gry ze Steama na Xboxach. Nadmieńmy, że Edge pozwala na korzystanie z myszki i klawiatury na konsolach. Innymi słowy, gracze mogą ogrywać na nich nawet te tytuły, które nie oferują wsparcia dla kontrolerów.

Jest jednak łyżka dziegciu. Tom Warren z magazynu The Verge zauważył, że z jakiegoś powodu przeglądarka Edge na konsoli nie znajduje Death Stranding. Gra nie wyświetla się w katalogu usługi choćby i po wpisaniu całego tytułu, mimo że da się ją uruchomić na PC. Nawet gdy dziennikarz spróbował skopiować link do owej pozycji wyszukany na pececie, nie udało mu się obejść tego „błędu”.

Możemy zgadywać, że wydawca gry (Sony lub 505 Games) zablokował dostęp do Death Stranding, które – choć ukazało się na PC – nadal jest konsolowym „exclusive’em” (tj. niedostępnym na urządzeniach konkurencji). Być może w ten sposób zapewniono, że tytuł stworzony z myślą o PlayStation nie będzie dostępny na Xboxach. Niemniej wypada czekać na oficjalne informacje od Nvidii (lub Sony, albo 505 Games).

  1. Oficjalna strona gry Death Stranding: Director’s Cut
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Death Stranding – poradnik do gry
  4. Oficjalna strona usługi GeForce Now