Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2021, 08:53

Gry Ubisoftu lagują? Firma radzi, by zamknąć Discorda i inne popularne programy

Doskwiera Wam niska wydajność w grach Ubisoftu? Firma ma proste rozwiązanie – po prostu wyłączcie niektóre aplikacje.

W SKRÓCIE:
  • Ubisoft podzielił się radami dotyczącymi spadków wydajności w grach.
  • Według francuskiej firmy za problemy mogą odpowiadać niektóre aplikacje.
  • Wśród nich wymieniono między innymi Discorda i uTorrent.

Prawdopodobnie każdy gracz spotkał się kiedyś z sytuacją, w której jego komputer nie nadążał za wszelkimi działającymi w tle procesami i zaczynał krztusić się od ich natłoku. Najwyraźniej problem ten bardzo często dotyczył użytkowników gier Ubisoftu, ponieważ firma przygotowała z myślą o nich specjalny artykuł. Wskazuje on, co należy zrobić, by cieszyć się stabilną rozgrywką.

Główną radą przedstawioną przez francuską firmę jest zamknięcie nieużywanych aplikacji, które mogą spowalniać system. Zwrócono także uwagę na programy, które uruchamiają się w tle w trakcie startu systemu. W kilku krokach przedstawiono, jak poradzić sobie z tego rodzaju problemem.

Co ciekawe, Ubisoft wskazał konkretne aplikacje, które mogą sprawiać największe trudności grom francuskiego dewelopera. Wśród nich znalazło się kilka programów używanych przez wielu graczy. Na liście umieszczono takie nazwy jak Discord, TeamSpeak, Hamachi, Nexus Launcher, uTorrent czy SteelSeries Engine. W tekście zarekomendowano również wyłączenie eksperymentalnych usług aplikacji NVIDIA GeForce Experience oraz Radeon Software.