Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2021, 11:37

Ubisoft to najbardziej znienawidzony wydawca gier na świecie - na to wskazuje badanie

Wygląda na to, że Ubisoft to najbardziej znienawidzony wydawca na świecie. Takie wnioski wyciągnąć można z badań opartych na opiniach użytkowników Twittera.

W SKRÓCIE:
  • Portal Rave Reviews przeprowadził badania mające określić, które firmy z branży gier wideo są najbardziej znienawidzone.
  • Liderem rankingu okazał się Ubisoft.
  • Dużą niechęcią gracze darzą również Capcom, Konami, Game Freak i Relic Entertainment.

Często słyszymy narzekania dotyczące konkretnych wydawców lub studiów deweloperskich, które w ten czy inny sposób zawodzą oczekiwania graczy. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, która z wielkich firm działających na rynku elektronicznej rozrywki może „pochwalić się” największą liczbą negatywnych opinii. Dzięki najnowszym badaniom w końcu możemy to sprawdzić.

Za prace badawcze dotyczące przemysłu growego odpowiada portal Rave Reviews. Dziennikarze prowadzący stronę wybrali czołowe firmy z branży, sugerując się tym, jak często wyszukiwano informacje na ich temat w Google. Następnie za pomocą programu SentiStrength przeanalizowali tweety na ich temat i określili, która z nich była krytykowana najczęściej.

Ubisoft to najbardziej znienawidzony wydawca gier na świecie - na to wskazuje badanie - ilustracja #1
Źródło: Rave Reviews

Okazuje się, że niekwestionowanym liderem w dziedzinie nienawiści ze strony graczy jest Ubisoft. Francuska firma najwyraźniej nie rozbudziła sympatii społeczności swoją polityką wydawniczą. Aktualnie dominuje ona pod względem niechęci w aż dwudziestu trzech krajach. Szczególnie wiele negatywnych uczuć firma wzbudza w Europie, w tym w ojczystej Francji oraz w Polsce.

Drugie miejsce na podium zajął Capcom. Wydawca znanych marek, takich jak Resident Evil czy Street Fighter, zraził do siebie większość graczy z dziewięciu państw. Wśród nich wyróżnić możemy Japonię, Indie oraz Hong Kong. W Europie do firmy tej szczególną niechęcią pałają Finowie.

Na liście pojawiło się także kilka niespodzianek. Z jakiegoś powodu niektóre kraje nie znoszą Relic Entertainment. Trudno powiedzieć, czym kanadyjskie studio zasłużyło sobie na nienawiść mieszkańców Kenii, Ugandy i Chin. To właśnie ta firma „cieszy” się największą niechęcią we wspomnianych państwach.

Rave Reviews zbadało nie tylko branżę elektronicznej rozrywki. Portal postanowił sprawdzić również, która z wielkich korporacji technologicznych jest najczęściej krytykowana na świecie. Zaskoczeń w tej kwestii raczej być nie powinno. Na podium stanęły Microsoft, Facebook oraz Google. W rankingu znalazło się również miejsce dla Amazona, którego nie znoszą w największym stopniu mieszkańcy sześciu państw. To niezły wynik jak na firmę, która pełną działalność prowadzi jedynie w osiemnastu krajach na całym świecie.

Ciekawostką jest silna pozycja Game Freak w badaniach przeprowadzonych przez Rave Reviews. Studio to odpowiedzialne jest w głównej mierze za kolejne produkcje z serii Pokemon. Zostało przy tym absolutnie zmieszane z błotem przez mieszkańców Kanady, USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii. W pierwszym z wymienionych państw nie znaleziono ani jednej pozytywnej opinii na temat dewelopera.

Tak prezentuje się swoisty ranking nienawiści wobec firm związanych z branżą gier wideo. Oczywiście trudno uznać go za idealne źródło informacji, ponieważ badania Rave Reviews ominęły wiele państw Afryki, Azji oraz niektóre z krajów Ameryki Południowej i Środkowej. Na pewno dają jednak pewien wgląd w to, jakie nastroje panują wśród graczy w poszczególnych miejscach świata.