Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2012, 17:41

Dead Space 3 - obejrzyj 9 minut zapisu trybu kooperacyjnego

W sieci pojawił się nowy materiał video z Dead Space 3. Trwający dziewięć minut filmik stanowi zapis z rozgrywki w trybie kooperacyjnym.

Na Dead Space 3 czeka wielu miłośników wirtualnego horroru. Jedną z największych nowości, jaką wprowadzi trzecia odsłona cyklu będzie tryb kooperacyjny dla dwóch graczy. Jest to równocześnie element, który wywołuje pewien niepokój wśród fanów. Obawiają się oni, że taka opcja nie będzie pasowała do klimatu serii. Dlatego warto obejrzeć nowy, trwający dziewięć minut zapis rozgrywki ilustrujący jak dokładnie prezentuje się kooperacja w tym tytule.

  1. Dead Space 3 – oficjalna strona gry

W materiale znalazło się zresztą również kilka ciekawostek. Takich jak nadludzko szybki nekromorf nazwany Twitcher. Potwór pokazywany był już wcześniej, ale od tego czasu autorzy znacząco go przerobili, zmieniając jego model i wyposażając go w nowy moduł sztucznej inteligencji. Pokazano również małego robota służącego do odnajdywania surowców i ich gromadzenia. Gadżet ten odegra kluczową rolę w systemie rzemiosła, pozwalającym na tworzenie nowych przedmiotów.

Dead Space 3 - obejrzyj 9 minut zapisu trybu kooperacyjnego - ilustracja #1

Świetnym pomysłem wydaja się również halucynacje, które zobaczyć będzie w stanie tylko jeden z graczy. Najbardziej oddanych fanów serii zapewne zachęci to do przejścia kampanii każdym z dwóch bohaterów. Oczywiście zwolennicy samotnych przygód nie będą zmuszani do eksplorowania opanowanej przez nekromorfy planety w towarzystwie innych osób.

Dead Space 3 zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Premiera europejska planowana jest na 8 lutego przyszłego roku.

Dead Space 3 - obejrzyj 9 minut zapisu trybu kooperacyjnego - ilustracja #2 Seria Dead Space to nie tylko gry, ale również szereg innych projektów wzbogacających uniwersum stworzone przez studio Visceral Games. Wśród nich znajdziemy komiksy (m.in.) Dead Space: Salvage, filmy animowane Dead Space: Downfall i Dead Space: Aftermath oraz książkę Dead Space: Martyr.

W zeszły miesiącu do rozbudowy uniwersum kolejną cegiełkę dołożył pisarz B. K. Evenson wydając powieść Dead Space: Catalyst. Opowiada ona o dwóch braciach, których losy splątane zostają z tajemniczym artefaktem znanym jako Marker.