Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2013, 08:58

autor: Góral

Dead Rising 3 - w grze spotkamy bohaterów z poprzednich części

Według niepotwierdzonych doniesień serwisu Siliconera, w grze Dead Rising 3 spotkamy postacie z poprzednich części serii. Pojawi się między innymi główny bohater "dwójki", Chuck Greene, a także Isabela Keyes, którą fani znają z pierwszej odsłony i dodatku Case West.

Serwis Siliconera dotarł do nowych informacji dotyczących fabuły w grze Dead Rising 3. Według źródła strony, które w 2011 roku informowało o „trójce”, w nowej odsłonie spotkamy bohaterów z poprzednich części serii.

Dead Rising 3 w skrócie:
  • Trzecia odsłona popularnej serii gier firmy Capcom
  • Historia opowie o losach mechanika Nicka Ramosa, który stara się przetrwać w mieście Los Perdidos
  • Gra ukaże się wyłącznie na konsoli Xbox One pod koniec 2013 roku

Dead Rising 3 przedstawi wydarzenia mające miejsce 10 lat po tym, co widzieliśmy w „dwójce”. Gracz wcieli się w Nicka Ramosa, mechanika walczącego o przetrwanie w opanowanym przez zombie mieście Los Perdidos. To już wiemy od momentu oficjalnej zapowiedzi gry na targach E3, a oto jakie informacje uzyskał serwis Siliconera.

W grze spotkamy Isabelę Keyes, jedną z ocalałych z czasów pierwszej części, która wystąpiła także w dodatku Dead Rising 2: Case West. Postać ta pracowała nad lekarstwem na chorobę zombie, będąc uwięzioną w laboratorium w Phenotrans. W Dead Rising 3 uda się jej wydostać z zamknięcia i wyruszy na poszukiwania „pacjenta zero”, którego krew jest niezbędna do stworzenia medykamentu. W czasie zabawy spotkamy również Chucka Greene’a, głównego bohatera drugiej części, jednak nie będzie miał on znaczącej roli.

Fani serii z pewnością docenią te nawiązania do poprzedniczek, jednak dla większości graczy fakt ten pozostanie zupełnie bez znaczenia. Produkcja ukaże się pod koniec bieżącego roku wyłącznie na konsoli Xbox One. My jednak poczekamy nieco dłużej, w związku z premierą urządzenia w naszym kraju zaplanowaną na 2014 rok.

Dead Rising 3 - w grze spotkamy bohaterów z poprzednich części - ilustracja #2Seria Dead Rising zadebiutowała na rynku wraz z pierwsza częścią, przeznaczoną na konsolę Xbox 360, w 2006 roku. Do dnia dzisiejszego ukazały się dwie główne odsłony, remake „jedynki” na Wii, Dead Rising 2: Off the Record i samodzielne dodatki do „dwójki” - Case Zero i Case West. Marka od samego początku była mocno związana ze sprzętem firmy Microsoft, jednak do tej pory kończyło się na czasowej wyłączności („jedynka” przez 3 lata dostępna była tylko na X360), albo ekskluzywnych rozszerzeniach. Niestety obecnie nie wiemy czy „trójka” kiedykolwiek trafi na konsolę PlayStation 4 i komputery PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dead Rising 3

Dead Rising 3