Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 22:26

Dead Island Riptide – Techland tworzy kontynuację gry o zombie

Techland pracuje nad grą Dead Island Riptide. Kontynuacja udanej strzelanki o walce z zombie zostanie zapowiedziana oficjalnie jeszcze tego lata i trafi na pecety oraz konsole.

Dead Island Riptide – Techland tworzy kontynuację swojej gry o zombie - ilustracja #1

Studio Techland pracuje nad grą Dead Island Riptide, czyli kontynuacją strzelanki kooperacyjnej o walce z zombie z ubiegłego roku. Deweloper nie ujawnił szczegółów nowej produkcji (jeśli nie liczyć poniższej grafiki), chociaż zapewnił, że poznamy je tego lata. Wiadomo, że nowy Dead Island trafi na pecety i konsole. „Szykujcie poradniki przetrwania, wodę, amunicję i obserwujcie ten kanał” – głosi wpis na stronie facebookowej serii.

Pełnoprawna i obszerna zapowiedź następnego Dead Island nastąpi tego lata. Do tego czasu będziemy mogli co najwyżej spekulować na temat zawartości gry. Jeśli Techland pozostanie przy koncepcji z pierwowzoru, otrzymamy strzelankę z trybem co-op dla kilku osób oraz rozgrywkę o otwartej strukturze, koncentrującą się na walce z żywymi i nieumarłymi przeciwnikami. Bardzo możliwe, że wrocławskie studio wprowadzi do zabawy nowe pomysły.

Dead Island Riptide – Techland tworzy kontynuację swojej gry o zombie - ilustracja #2

Pierwszy Dead Island był tworzony wiele lat i właściwie został wypromowany świetnym zwiastunem. Na szczęście gra okazała się całkiem dobra i zebrała wysokie oceny – także my przyznaliśmy jej wysoką notę. „Jedynka” opowiadała historię czterech postaci, które utknęły na tropikalnej, turystycznej wyspie, opanowanej przez zombie. Zapowiedź kontynuacji serii była tylko kwestią czasu, bo pierwsza część sprzedała się naprawdę dobrze.

  1. Oficjalna strona Dead Island