Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2012, 12:10

autor: Bartek "Kiljan" Kiljański

Dead Island: Riptide – kolejna grywalna postać oraz informacje o nowej lokacji

W internecie pojawiły się materiały z gry Dead Island: Riptide przedstawiające nowego bohatera zasilającego szeregi protagonistów znanych z poprzedniej odsłony, a także wzmianki na temat nowej lokacji, którą przyjdzie nam zwiedzić w trakcie gry – zalanym mieście Henderson.

Stara gwardia znana z pierwszej części. - 2012-11-06
Stara gwardia znana z pierwszej części.

Firma Deep Silver, zagraniczny wydawca marki Dead Island, udostępniła kilka nowych informacji na temat swojej nadchodzącej produkcji. W nowej grze autorstwa wrocławskiego studia Techland gracze będą mogli się wcielić w zupełnie nowego bohatera, posiadającego odrębne umiejętności i drzewko rozwoju. Podano również garść informacji na temat nowej lokacji, którą przyjdzie nam eksplorować.

John Morgan będzie postacią biegłą w sztukach walki – wcielając się w tego niego gracz skupi się na bezpośrednich starciach z hordami nieumarłych mieszkańców wysp. Zanim trafił na opanowane przez zombie Palanai, służył jako kucharz na statku wojskowym. John dołączy do czwórki protagonistów znanych z poprzedniej odsłony Dead Island. Pomimo pojawienia się piątej grywalnej postaci, wieloosobowa kooperacja nadal ograniczać się będzie do maksymalnej liczby czterech graczy jednocześnie. Tworząc postać Johna, deweloperzy inspirowali się jedną z fanowskich modyfikacji oryginalnej gry, która zwróciła ich uwagę na rozbudowanie aspektu walki bez dodatkowego uzbrojenia.

Potyczki w zalanych obszarach miasta dostarczą wielu niezapomnianych przeżyć. - 2012-11-06
Potyczki w zalanych obszarach miasta dostarczą wielu niezapomnianych przeżyć.

Twórcy ujawnili również, że kolejnym miejscem, w którym gracz walczyć będzie o przetrwanie wśród hord krwiożerczych zombie będzie miasto Henderson. Jest ono sercem wyspy Palanai, wchodzącej w skład archipelagu Banoi znanego z poprzedniej części serii. Będące rajem dla turystów miasto zostało zniszczone i częściowo zalane na skutek monsunu. Podczas eksploracji rejonu Henderson gracze zmuszeni będą szukać suchych zakątków w celu uniknięcia potencjalnych zagrożeń czających się w mętnych, dziwnie spokojnych wodach.

Już w kwietniu stawimy czoła kolejnym hordom nieumarłych. - 2012-11-06
Już w kwietniu stawimy czoła kolejnym hordom nieumarłych.

Dead Island: Riptide to kontynuacja serii survival-horrorów tworzonej przez rodzime studio deweloperskie Techland. Gra ujrzy światło dzienne w kwietniu 2013 roku, trafiając na pecety, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Osoby niecierpliwie czekające na tę produkcję zapraszamy do zapowiedzi Heda, w której dzieli się on swoimi przemyśleniami na temat rozgrywki.