Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2021, 12:39

Dead Cells - 6 mln sprzedanych egzemplarzy i nowe DLC

Sprzedaż Dead Cells przekroczyła 6 mln egzemplarzy. Z tej okazji autorzy zapowiedzieli trzeci dodatek, który zatytułowano The Queen of the Sea.

DLC QUEEN OF THE SEA TO:
  1. dwa nowe biomy,
  2. dodatkowy boss,
  3. nowe przedmioty,
  4. kolejni przeciwnicy.

Studio Motion Twin pochwaliło się, że sprzedaż gry Dead Cells przekroczyła 6 mln egzemplarzy. Przypomnijmy, że gra zadebiutowała we wczesnym dostępie na PC w maju 2017 roku. W sierpniu 2018 roku ukazała się wersja 1.0, a wraz z nią na rynek trafiły wydania na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Z kolei w ubiegłym roku wypuszczono konwersje mobilne na systemy iOS i Android.

Imponują nie tylko same wyniki sprzedaży, ale również jej rosnące tempo. Dead Cells na przekroczenie miliona egzemplarzy potrzebowało prawie dwóch lat. W lipcu ubiegłego roku twórcy chwalili się 3 milionami, a teraz udało się im się przebić próg 6 mln.

Nie wszyscy twórcy Dead Cells pozostali w studiu Motion Twin. Główny projektant jakiś czas temu opuścił zespół i zajął się tworzeniem małych, darmowych produkcji. Najpopularniejszą z nich okazała się Nuclear Blaze LD, którą autor rozwinął potem w komercyjną platformówkę Nuclear Blaze.

  1. Nuclear Blaze LD – pobierz grę
  2. Więcej o grze Nuclear Blaze

Rosnąca sprzedaż umożliwi autorom dalszy rozwój gry. Równocześnie z ujawnieniem nowych wyników sprzedaży Dead Cells Motion Twin zapowiedziało trzeci dodatek zatytułowany The Queen of the Sea. Rozszerzenie zadebiutuje na pecetach i konsolach w pierwszym kwartale przyszłego roku. Gracze mobilni będą musieli poczekać dłużej.

The Queen of the Sea zaoferuje zwieńczenie historii znanej z poprzednich dwóch DLC, czyli Bad Seed i Fatal Falls. Rozszerzenie wprowadzi do gry dwa nowe biomy oraz dodatkowych wrogów i przedmioty. Nie zabraknie także kolejnego bossa w postaci tytułowej Królowej Morza.

DLC The Queen of the Sea będzie kosztowało tyle samo, co poprzednie dwa dodatki, czyli 17,99 zł. Uzyskany przychód posłuży autorom do sfinansowania darmowej zawartości do Dead Cells oraz prac nad nową grą.

  1. Dead Cells – poradnik do gry
  2. Oficjalna strona gry Dead Cells