Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 grudnia 2021, 12:46

autor: M. "Barszcz" B.

Henry Cavill zapowiada bardziej wygadanego Wiedźmina w 2. sezonie serialu

Geralt przedstawiony w serialu Netflixa nie należał do najbardziej rozmownych postaci. Henry Cavill po raz kolejny zapewnia, że w drugim sezonie jego postać pokaże swoją bardziej elokwentną i emocjonalną stronę.

Henry Cavill niejednokrotnie mówił o byciu fanem zarówno gier CD Projektu, jak i prozy Andrzeja Sapkowskiego. Wiele razy wspominał o tym, że chciałby, aby jego postać odpowiadała Geraltowi z książek (pisaliśmy o tym tutaj). W niedawnym wywiadzie dla SFX Magazine (via GamesRadar) aktor zapowiedział, że w drugim sezonie poznamy wiedźmina z innej strony:

W tym sezonie bardzo mocno naciskałem na to, żeby [Geralt – przyp. red.] był dużo bardziej rozmowny. […] Zawsze jest ryzyko, że postać wpadnie w schemat i stanie się komiczna poprzez ciągłe chrząkanie i przekleństwa, przez co nie będzie reprezentować talentu Sapkowskiego. Powtórzę znowu – robiłem wszystko, żeby [Geralt – przyp. red.] pokazał się od bardziej intelektualnej strony, miał dużo bardziej rozwinięte słownictwo i był reprezentatywny na miarę swojego wieku.

Lauren S. Hissrich, producentka serialu, również podkreślała na łamach SFX Magazine, że w postaci Geralta zajdą spore zmiany. Zobaczymy to przede wszystkim poprzez wyeksponowanie wątku jego więzi z Ciri:

[…] Dla mnie najbardziej ekscytujące będzie oglądanie, jak taki samotnik uczy się być ojcem. Obserwowanie tego, co wyda mu się proste, w czym myśli, że będzie dobry, oraz ile wysiłku go czeka. Dla Geralta będzie to odkrywanie zaskakujących ilości ciepła i empatii, o których wiedzieliśmy, że zawsze tam były.

O tym, czy Geralt rzeczywiście pokaże swoją bardziej emocjonalną stronę, przekonamy się już niedługo. Premiera drugiego sezonu Wiedźmina na platformie Netflix już 17 grudnia.