Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2021, 11:54

Znamy rozmiar Stalkera 2 na konsolach; posiadacze Series S mają problem

Wiemy, ile miejsca na konsolowym dysku zajmie Stalker 2. Okazuje się, że posiadacze Xboksa Series S mogą mieć spory problem.

W SKRÓCIE:
  • Wiemy, ile miejsca na konsolach zajmie Stalker 2.
  • Może to być nawet 180 GB.
  • To połowa wolnej przestrzeni dyskowej na konsoli Xbox Series S.

Niemal pół roku temu poznaliśmy wymagania sprzętowe Stalkera 2. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że gra zajmie naprawdę sporo miejsca na dyskach naszych pecetów. Okazuje się jednak, że posiadacze konsol mogą mieć jeszcze większy problem. W Xbox Store pojawiła się bowiem informacja na temat rozmiaru gry w wersji na Xboksa Series X/S i nie napawa ona optymizmem.

Okazuje się, że Stalker 2 zajmie na konsolach Microsoftu około 180 GB. Jest to naprawdę duża wartość, a staje się ona jeszcze bardziej kłopotliwa, gdy weźmiemy pod uwagę wielkość dysku Xboksa Series S. Słabsza wersja current-gena oferuje realną pojemność na poziomie 364 GB. Sam Stalker 2 może więc zająć połowę dostępnej przestrzeni.

Posiadacze Xboksa Series S mogą jednak ciągle żywić nadzieję, że finalnie rozmiar gry okaże się mniejszy. Słowem kluczem jest tu „około”. Niewykluczone, że waga gry została nieco zawyżona i w momencie premiery okaże się niższa. Różnica najprawdopodobniej nie będzie jednak duża – przypominamy, że rozmiar wersji pecetowej to 150 GB.