Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2021, 11:26

Wartales - dziś premiera wczesnej wersji RPG-a autorów Northgard

Za kilka godzin w Steam Early Access zadebiutuje wczesna wersja Wartales, czyli obiecującego RPG-a od autorów Northgard.

WCZESNY DOSTĘP WARTALES TO:
  1. trzy regiony, oferujące w sumie ok. 30-45 godzin zabawy,
  2. 550 przedmiotów,
  3. 240 umiejętności,
  4. 30 klas postaci.

Dzisiaj po południu do sprzedaży trafi Wartales, czyli produkcja łącząca elementy strategii i RPG-a, za którą odpowiada studio Shiro Games znane z Northgard.

Gra zadebiutuje wyłącznie na PC we wczesnym dostępie w serwisie Steam. Do jej odblokowania dojdzie ok. 16:00 czasu polskiego. Tytuł zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Autorzy przewidują, że etap Early Access gry Wartales potrwa ok. 12 miesięcy, choć możliwe, że pełną wersję uda się wypuścić wcześniej. Deweloperzy nie zamierzają się jednak spieszyć i wydanie 1.0 ukaże się dopiero, gdy będzie w pełni gotowe.

W grudniu zabraknie dużych premier. Możemy za to spodziewać się szeregu mniejszych debiutów. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie produkcje poza Wartales warto sprawdzić w tym miesiącu, to polecamy naszą publicystykę:

  1. Premiery gier – grudzień 2021 bez fajerwerków

Wydanie, które zadebiutuje dzisiaj we wczesnym dostępie, będzie oferować trzy regiony. Każdy z nich zapewni ok. 10-15 godzin zabawy. Rozgrywkę dodatkowo wydłuży system kreacji nowych wyzwań. Na potrzeby wersji Early Access przygotowano 550 przedmiotów, 240 umiejętności oraz 30 grywalnych klas postaci.

W trakcie wczesnego dostępu autorzy planują dodanie do gry nowych regionów oraz wrogów. Rozszerzeniu ulegnie także lista przedmiotów, klas i umiejętności. Wprowadzone zostaną też alternatywne tryby rozgrywki.

W przypadku Northgard wczesny dostęp sprawdził się doskonale i finalna wersja okazała się sporym przebojem. Mamy nadzieję, że z Wartales będzie podobnie.

  1. Gra Wartales na Steamie
  2. Oficjalna strona internetowa studia Shiro Games