Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2019, 18:28

autor: Vergil

Days Gone – edycja kolekcjonerska, pre-order i klimatyczny zwiastun

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry Days Gone prezentujący jej postapokaliptyczny świat. Poza tym firma Sony Interactive Entertainment ujawniła zawartość edycji specjalnych oraz listę bonusów czekających na graczy, którzy złożą na ten tytuł zamówienie przedpremierowe.

W temacie gry Days Gone od miesięcy panowała cisza. Najwyraźniej jednak najnowsze dzieło zespołu Bend Studio trafi do sprzedaży w terminie (a więc 26 kwietnia 2019 roku; nad Wisłą doczeka się pełnej lokalizacji). Firma Sony Interactive Entertainment opublikowała bowiem nowy zwiastun prezentujący świat gry i czające się w nim niebezpieczeństwa (rozpoczyna on krótką serię, na którą mają się składać trzy materiały poświęcone kluczowym elementom omawianej produkcji), a także podzieliła się konkretami na temat zawartości edycji specjalnych oraz bonusów czekających na graczy, którzy zamówią ów tytuł przed premierą.

Niebezpieczna dzicz

Zacznijmy od tego, że postapokaliptyczna „piaskownica” ochrzczona mianem Farewell Wilderness (w wolnym tłumaczeniu – Pustkowia pożegnania) zostanie podzielona na zróżnicowane regiony. Znajdziemy w niej gęsto zalesione tereny (gdzie nietrudno będzie o spotkanie z wilkami), wulkaniczne pustkowia z siecią jaskiń (będących idealnymi kryjówkami dla Freakerów, czyli tutejszego odpowiednika zombie) czy wreszcie zaśnieżone wzgórza (gdzie napotkamy tak Freakerów, jak i dzikie zwierzęta). Niezależnie od tego, gdzie udamy się na wyprawę, warto będzie mieć na uwadze możliwość spotkania z bandytami (niedługo po wybuchu pandemii zmieniającej ludzi w swoiste „żywe trupy” istne masy trafiły tu w poszukiwaniu schronienia; oczywiście nie wszyscy mieli czyste sumienie), a także zmienne warunki pogodowe, które również będą potrafiły napsuć nam sporo krwi.

W świecie gry Days Gone będzie roić się od niebezpieczeństw (nie tylko w postaci Freakerów). - Days Gone – edycja kolekcjonerska, pre-order i klimatyczny zwiastun - wiadomość - 2019-01-17
W świecie gry Days Gone będzie roić się od niebezpieczeństw (nie tylko w postaci Freakerów).

Zamówienia przedpremierowe

Gracze, którzy złożą zamówienie przedpremierowe na Days Gone, otrzymają bonusy w postaci szybszego dostępu do kuszy (Drifter Crossbow) i ulepszeń dla motocykla (jak osłona zwiększająca obronę przed atakami, instalacja podtlenku azotu oraz większy bak). Poza tym osoby, które dokonają zakupu na PlayStation Store, dostaną również dynamiczny motyw Days Gone Sawmill, do użycia na ekranie głównym PlayStation 4.

Cyfrowa Edycja Deluxe

Oprócz standardowego wydania Days Gone w sprzedaży pojawią się dwie edycje specjalne. Pierwsza z nich, czyli Cyfrowa Edycja Deluxe, będzie zawierać:

 1. artbook;
 2. soundtrack;
 3. trzy skórki dla motocykla;
 4. szybszy dostęp do umiejętności Monkey Wrench;
 5. dynamiczny motyw prezentujący Deacona (głównego bohatera) walczącego z hordą.

Edycja Kolekcjonerska

Drugą edycją specjalną Days Gone jest Edycja Kolekcjonerska, za którą zapłacimy 139,99 dolarów (około 526 złotych). Oprócz całej zawartości Cyfrowej Edycji Deluxe, znajdziemy w niej:

 1. kolekcjonerską figurkę głównego bohatera;
 2. zestaw łatek;
 3. sześć przypinek;
 4. cztery naklejki;
 5. stalowe pudełko;
 6. soundtrack na płycie;
 7. 48-stronnicowy artbook autorstwa Dark Horse Comics.
 1. Oficjalna strona internetowa gry Days Gone
 2. Wszystko o Days Gone
 3. Widzieliśmy Days Gone - to nie będzie klon The Last of Us
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Days Gone

Days Gone