Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2012, 09:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Dawnguard tytułem pierwszego dodatku DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim?

W sieci pojawiły się spekulacje, że Dawnguard może być tytułem pierwszego rozszerzenia DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Taka nazwa została bowiem zarejestrowana w Amerykańskim Urzędzie Patentowym przez firmę Zenimax Media, będąca właścicielem studia Bethesda Softworks.

Firma Zenimax Media (właściciel studia Bethesda Softworks) zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym nazwę Dawnguard. Wiele osób spekuluje, że może chodzić o pierwszy dodatek DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim.

Dawnguard jest opisany we wpisie jako “oprogramowanie gier komputerowych do użytku z komputerami i konsolami” oraz “oprogramowanie gier komputerowych do pobrania za pośrednictwem Internetu i urządzeń bezprzewodowych”. Nie da się ukryć, że jest to bardzo ogólna charakterystyka znaku towarowego i równie dobrze może dotyczyć zupełnie nowej produkcji dostępnej za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.

Dawnguard tytułem pierwszego dodatku DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim? - ilustracja #1

Fani serii pamiętają jednak, że w grze The Elder Scrolls IV: Oblivion pojawiało się bractwo znane w angielskiej wersji językowej pod nazwą Mythic Dawn Guard. Według informacji zawartych na jednej ze stron The Elder Scrolls Wiki, jego członkowie byli odpowiedzialni za zabójstwo cesarza Uriela Septima VII, który prowadził głównego bohatera na początku zabawy w The Elder Scrolls IV: Oblivion. Stąd nasuwa się podejrzenie, że Dawnguard to tytuł pierwszego dodatku DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim, mogącego w jakiś sposób nawiązywać do poprzedniej części.

Nie ulega wątpliwości, że posiadacze gry The Elder Scrolls V: Skyrim prędzej czy później doczekają się premiery niejednego rozszerzenia. Społeczność graczy Skyrim liczy już ponad 10 milionów osób i ciągle rośnie, dzięki czemu potencjalnych nabywców ewentualnego DLC na pewno nie zabraknie. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że w produkcji studia Bethesda Softworks umieszczono spore połacie niewykorzystanego terenu. Twórcy wyjaśnili, że zostały one przygotowane jedynie w celu wypełnienia pustki na horyzoncie. Niewykluczone jednak, że któryś z dodatków DLC zrobi użytek z takich miejsc.

The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutował na rynku 11 listopada ubiegłego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Tytuł został wydany w naszym kraju przez firmę Cenega po angielsku na konsolach i w pełnej polskiej wersji językowej na PC.