Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2010, 13:11

Dawn of War II: Retribution - bohaterowie Eldarów

Retribution, czyli nadchodzący dodatek do gry Warhammer 40,000: Dawn of War II wzbudza niemałe emocje m.in. dlatego, że wreszcie zaoferuje graczom możliwość zagrania w kampanii frakcjami innymi niż Kosmiczni Marines. Studio Relic ujawniło właśnie, jakimi bohaterami Eldarów przyjdzie nam pokierować.

Retribution, czyli nadchodzący dodatek do gry Warhammer 40,000: Dawn of War II wzbudza niemałe emocje m.in. dlatego, że wreszcie zaoferuje graczom możliwość zagrania w kampanii frakcjami innymi niż Kosmiczni Marines. Studio Relic ujawniło właśnie, jakimi bohaterami Eldarów przyjdzie nam pokierować.

Eldarzy to prastara rasa, której wojownicy spędzają całe życie na doskonaleniu własnych umiejętności bojowych. Wielu z nich posiada potężne moce psioniczne, w tym zdolność przepowiadania przyszłości. Połączenie tych zdolności z zaawansowaną technologię i dużą mobilnością wojsk czyni z Eldarów wyjątkowo groźnych przeciwników.

Kayleth

Dawn of War II: Retribution - bohaterowie Eldarów - ilustracja #1

W kampanii przyjdzie nam pokierować czterema bohaterami tej rasy. Większość fabuły skoncentruje się na elitarnym oddziale pod przywództwem Kayleth, czyli zimnej i pragmatycznej mistrzyni sztuki wojennej. Potrafi ona skakać na duże odległości, co umożliwia szybkie przemieszczanie jej w kluczowe miejsca na polu bitewnym. Po rozwinięciu umiejętność ta pozwoli jej pokonywać większe dystanse i jednocześnie zrzucać po drodze na głowy wrogów dziesiątki granatów. Na tej postaci bazować ma również nowa jednostka do trybu multiplayer, czyli Autarcha.

Ronahn

Dawn of War II: Retribution - bohaterowie Eldarów - ilustracja #2

Drugim bohaterem będzie Ronahn. Dawniej był on Zwiadowcą Ulthwe, czyli jednego z największych światostatków, potem zbuntował się jednak przeciwko swoim panom i rozpoczął samotną tułaczkę wśród gwiazd. Wciąż jednak pozostaje wierny własnej rasie i w razie potrzeby służy jej pomocą. Jego talent dostrzegła i postanowiła wykorzystać Kayleth. Podstawowa umiejętność Ronahna, czyli pozostawanie w ukryciu może zostać rozwinięta tak, by umożliwić mu tworzenie pola holograficznego, zdolnego objąć pobliskie oddziały kamuflażem termooptycznym.

Veldoran

Dawn of War II: Retribution - bohaterowie Eldarów - ilustracja #3

Veldoran to stary i bardzo doświadczony psionik, wykorzystujący w bitwach prorocze wizje przyszłości. Jego podstawowa umiejętność (tzw. Immolate) pokrywa duży obszar płomieniami podpalając każdego, kto ma nieszczęście się akurat tam znaleźć. Co więcej, Veldoran potrafi wysysać z nieprzyjaciół siły życiowe i następnie wykorzystywać je do leczenia samego siebie.

Elenwe

Dawn of War II: Retribution - bohaterowie Eldarów - ilustracja #4

Ostatnią bohaterką jest Prorokini Elenwe, która jest w stanie nie tylko przewidzieć najbezpieczniejszą trasę przemarszu, ale również leczyć pobliskie jednostki Eldarów. Co więcej, posiada ona moc tworzenia psionicznego pola, w który ruchy wrogów ulegają zwolnieniu, podczas gdy sprzymierzone oddziały mogą wykonywać akcje z normalną szybkością.

Premiera Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution zaplanowana została na przyszły rok i nastąpi prawdopodobnie pod koniec pierwszego kwartału. W przeciwieństwie do głównej gry oraz pierwszego dodatku, tym razem twórcy zdecydowali się na porzucenie usługi Games for Windows Live i zastąpienie jej konkurencyjnym Steamworks.