Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2011, 14:41

autor: Olek

Dawn of Fantasy już na sklepowych półkach

Ekipa studia Reverie World uporała się z błędami zidentyfikowanym podczas niedawnych otwartych beta-testów i z kilkutygodniowym poślizgiem gra Dawn of Fantasy miała swoją premierę w ubiegłym tygodniu. Z tej okazji twórcy udostępnili także nowy zwiastun, prezentujący najważniejsze cechy swojej produkcji.

Trochę niepostrzeżenie w ubiegłym tygodniu swoją premierę miało debiutanckie dzieło studia Reverie World. Dawn of Fantasy to rozbudowana o elementy RPG sieciowa strategia czasu rzeczywistego, której akcja osadzona została w pełnym magii świecie Mythador, zamieszkałym przez ludzi, elfy, orki i smoki. Z okazji sklepowego debiutu twórcy gry udostępnili zwiastun, prezentujący główne atuty swojej produkcji.

Poprzednim razem o Dawn of Fantasy informowaliśmy w sierpniu, wraz z rozpoczęciem otwartych betatestów. Wygląda na to, że deweloperzy z Reverie World uporali się wreszcie z błędami i zaliczając kilkutygodniowy poślizg gra wylądowała na sklepowych półkach. Wydawca, którym jest firma 505 Games, nie kryje zresztą zadowolenia z tego faktu.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani wprowadzeniem Dawn of Fantasy na rynek gier MMO skierowanych do fanów RTS-ów – podkreślił Ralph Pitt-Stanley z 505 Games. - Sam poziom szczegółowości, destrukcji otoczenia oraz głębia rozgrywki – wraz z dużą ilością funkcji online – powinny przekonać graczy, do fantastycznych walk w świecie Mythador na długie, długie miesiące.

Przypomnijmy, że prace nad Dawn of Fantasy trwały ponad 4 lata. Gra oferuje trzy tryby rozgrywki, z których najważniejszą rolę pełni utrzymany w konwencji MMORTS „Online Kingdom”, pozwalający na wspólną zabawę z tysiącami graczy na całym świecie. Warto zaznaczyć, że przyjęty model biznesowy opiera się na jednorazowym zakupie produktu. Nabywcy gry nie muszą więc obawiać się konieczności uiszczania comiesięcznego abonamentu lub dokonywania mikropłatności.

Więcej informacji o Dawn of Fantasy dowiecie się oglądając materiały wideo związane z debiutanckim dziełem studia Reverie World.

  1. Video zwiastun na premierę
  2. Video kulisy produkcji - królestwo online (PL)
  3. Video kulisy produkcji - wojny królestw (PL)
  4. Video kulisy produkcji - obrona twierdzy (PL)
  5. Video trailer #1