Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2018, 21:27

autor: Vergil

Data premiery i cena Underworld Ascendant – duchowego następcy Ultimy Underworld

Underworld Ascendant, czyli duchowy następca kultowej Ultimy Underworld, trafi na komputery osobiste w listopadzie. Z okazji targów gamescom 2018 opublikowano klimatyczny zwiastun tej produkcji i zapowiedziano jej konsolowe wersje (PS4, XOne, Switch).

Firmy Otherside Entertainment oraz 505 Games ujawniły datę premiery pecetowej wersji gry Underworld Ascendant. Tytuł zadebiutuje w angielskiej wersji językowej, 15 listopada, w cenie 29,99 dolarów (co w przeliczeniu zaowocuje kwotą rzędu 113 złotych). Gra zmierza również na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, jednak jej premiera na tych urządzeniach odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Rzućmy okiem na zwiastun opublikowany z okazji rozpoczynających się jutro targów gamescom 2018 oraz sprawdźmy, co znajdziemy w tym duchowym następcy kultowej Ultimy Underworld.

W Underworld Ascendant trafimy do podziemnej krainy zwanej Stygijską Otchłanią, w której nie dzieje się zbyt dobrze. Nie dość, że stała się ona areną walk pomiędzy trzema zwaśnionymi frakcjami, to jeszcze na naszych barkach spocznie pokonanie zagrażającego jej istnieniu Typhona. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam poznać tajemnice skrywane przez to miejsce, przeniknąć do wyżej wspomnianych ugrupowań oraz wykorzystać nabyte zdolności, by raz na zawsze rozprawić się z zagrożeniem.

W Underworld Ascendant akcję będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Dzięki bezklasowemu systemowi rozwoju postaci nic nie będzie stało na przeszkodzie, by poprowadzić do boju łotrzyka, który poradzi sobie tak z przekradaniem się za plecami oponentów (co będą ułatwiać strzały z wodą gaszące pochodnie lub możliwość zastawiania sideł), jak i z rzucaniem zaklęć ofensywnych czy walką w zwarciu. Motorem gry będą zadania zlecane przez mieszkańców Otchłani, które będzie można realizować na rozmaite sposoby; całość zaprojektowano w taki sposób, by wynagrodzić naszą spostrzegawczość, kreatywne wykorzystywanie nadarzających się okazji oraz szeroko pojętą improwizację.

Czy Underworld Ascendant okaże się godnym następcą kultowej Ultimy Underworld? O tym przekonamy się za niespełna trzy miesiące. - Data premiery i cena Underworld Ascendant – duchowego następcy Ultimy Underworld - wiadomość - 2018-08-21
Czy Underworld Ascendant okaże się godnym następcą kultowej Ultimy Underworld? O tym przekonamy się za niespełna trzy miesiące.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Underworld Ascendant
  2. Underworld Ascendant na platformie Steam