Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2018, 17:56

autor: Riddick

Darmowy weekend z Overwatch

W najbliższy weekend po raz kolejny będziemy mogli wypróbować za darmo popularną strzelankę Overwatch od Blizzard Entertainment. Akcja dotyczy PC, PS4 i XOne.

 

Darmowy weekend z Overwatch - ilustracja #1

Blizzard regularnie organizuje darmowe weekendy, podczas których można wypróbować Overwatch. Po trzech miesiącach od poprzedniej tego typu akcji, gracze ponownie otrzymają możliwość testowania tytułu bez żadnych opłat. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek 16 lutego o godzinie 20:00 i potrwa do 20 lutego do godziny 8:59. Mogą wziąć w nim udział wszyscy posiadacze Xboksa One i abonamentu Xbox Live Gold, PlayStation 4 i abonamentu PlayStation Plus oraz pecetów z systemem Windows. W przypadku tych ostatnich wymagane jest konto w Aplikacji Blizzard. Warto zaznaczyć, że w Overwatch trwa właśnie jedno z wydarzeń sezonowych, Rok Psa, podczas którego do zdobycia jest mnóstwo nowych skórek i innych przedmiotów kosmetycznych, a wszystkie postępy w grze zostaną zachowane w razie decyzji o zakupie tytułu.

Oczywiście w ramach darmowego weekendu dostępna jest pełna zawartość gry. Gracze otrzymają więc do swojej dyspozycji 26 bohaterów, 16 map oraz 4 tryby rozgrywki. Oprócz tego w ich ręce trafi edytor meczów, gdzie sami ustalą zasady i tryby gry, oraz setki przedmiotów kosmetycznych, wypadających ze zdobywanych skrzynek – nowe skiny, kwestie postaci, spreje czy animacje, które, jak już wspomniałem, zostaną zachowane w przypadku zakupu tytułu. Zatem nie pozostaje nic innego, jak chwycić za myszkę, klawiaturę lub pada i wypróbować ten świetny tytuł, póki jest taka możliwość.

Overwatch to najnowsza marka Blizzarda, będąca pierwszą sieciową strzelaniną FPS w dorobku tego studia. Tytuł skupia się na szybkich, drużynowych starciach, podczas których gracze wcielają się w jednego z dostępnych bohaterów o innym zestawie umiejętności. Pomimo skupienia się na rozgrywkach online i rywalizacji, tytuł posiada również bardzo rozwinięte tło fabularne, a akcja osadzona jest w przyszłości, w której na straży pokoju stoi tytułowa organizacja Overwatch.