Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 13 lutego 2018, 18:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dead Space za darmo

Firma Electronic Arts rozdaje grę Dead Space - kosmiczny horror z 2008 roku. Co ciekawe, nie jest to pierwsza okazja do zgarnięcia tego tytułu za darmo.

Kilka godzin temu informowaliśmy o darmowej grze The King of Fighters 2002 rozdawanej na GOG-u. Okazało się, że to nie jedyna produkcja, którą można zgarnąć bez ponoszenia kosztów. Firma Electronic Arts postanowiła bowiem obdarzyć graczy udanym horrorem Dead Space z 2008 roku. Jeżeli jeszcze go nie posiadacie, to wystarczy udać się do sklepu Origin i dodać projekt do swojej biblioteki. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy produkcja nieistniejącego już studia Visceral Games jest rozdawana przez EA. Wydawca kilka lat temu zorganizował podobną promocję, ale być może ją przeoczyliście, więc czas nadrobić zaległości.

Dead Space za darmo - ilustracja #1

Dead Space to pierwsza część serii horrorów sci-fi. Produkcja opowiada o przygodach inżyniera Isaaca Clarke'a. Podczas jednego z lotów załoga statku, na którym pracuje, odebrała sygnał SOS ze stacji USG Ishimura. Szybko okazało się, że na jej pokładzie nie ma członków załogi, za to pałętają się po nim potwory. Uzbrojony jedynie w pancerz i górnicze narzędzia Isaac musi im stawić czoła.

Produkcja doczekała się dwóch kolejnych odsłon, które również okazały się udanymi projektami, aczkolwiek stawiały bardziej na akcję i strzelanie niż na straszenie. Firma Electronic Arts kilka lat temu zapewniła, że marka Dead Space nie została porzucona, ale do dziś nie doczekaliśmy się zapowiedzi nowej odsłony, a dodatkowo studio odpowiedzialne za cykl zostało zamknięte w październiku 2017 roku. Na rychły powrót serii chyba nie ma co liczyć.

  1. Dead Space - recenzja gry