Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2012, 13:20

autor: luckie

Darmowy weekend z Endless Space i obniżka ceny

Rozpoczął się darmowy weekend z Endless Space – kosmiczną strategią 4X. Posiadacze konta Steam mogą bezpłatnie pobierać i grać w produkcję studia Amplitude do niedzieli 2 grudnia. Dodatkowo cenę gry tymczasowo obniżono o połowę.

Endless Space za darmo w ten weekend - Darmowy weekend z Endless Space i obniżka ceny - wiadomość - 2012-11-30
Endless Space za darmo w ten weekend

W ten weekend możemy bezpłatnie przetestować pełną wersję gry Endless Space, kosmicznej strategii turowej typu 4X od studia Amplitude. Warunkiem jest posiadanie konta Steam. Promocja potrwa do godziny 22:00 w niedzielę 2 grudnia.

Przy okazji cena gry została tymczasowo obniżona o połowę. Endless Space – Admiral Edition da się kupić za 10,49 euro (około 43 złote), a Emperor Special Edition za 11,99 euro (ok. 49 zł). To drugie wydanie, oprócz obecnych także w podstawowej wersji bonusów na forum gry i oryginalnej ścieżki dźwiekowej, zawiera paczkę unikalnych skórek oraz dodatkowego bohatera.

Średnia w serwisie Metacritic dla Endless Space wynosi 77. Gra spodobała się również naszemu recenzentowi – przyznał jej wysoką notę 9/10. Jeśli jesteście fanami kosmicznych strategii i w nadchodzący weekend dysponujecie wolnym czasem, warto osobiście przetestować Endless Space. Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami z zabawy na naszym forum.

G2G Community Rewards

Deweloperzy Endless Space zorganizowali akcję powiązaną z darmowym weekendem na Steamie. Ustalono nagrody za przekroczenie siedmiu progów, jeśli chodzi o liczbę grających. Im więcej osób uruchomi produkcję do końca weekendu, tym więcej bonusów otrzymają gracze. Pierwsze trzy, za tysiąc, 5 i 10 tysięcy grających zostały już przekroczone, w związku z czym fani mogą liczyć na nową technologię, dwa dodatkowe budynki i trzy anomalie. Wszystkie odblokowane bonusy pojawią się w grze w ciągu kilku tygodni w postaci darmowego dodatku. Jest to jeszcze jeden powód, by zachęcać do gry znajomych, poza umileniem im czasu rzecz jasna.

Endless Space to turowa strategia science-fiction typu 4X (eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate), stworzona przez ekipę z Amplitude Studios. Gracz obiera dowodzenie nad jedną z 8 galaktycznych cywilizacji i ma na celu zdominowanie pozostałych. Bawić się można zarówno samemu, jak i w trybie multiplayer. Endless Space miało swoją premierę 4 lipca 2012 roku na platformie Steam. W Polsce grę w wersji pudełkowej (w składzie Emperor Edition) wydała firma Techland w cenie 69,90 złotych.