Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2012, 13:38

autor: sathorn

IGN Pro League 5 i World Cyber Games 2012 - weekend pod znakiem e-sportu

W Las Vegas odbywa się właśnie piąta odsłona IGN Pro League, z pulą nagród 300 000 dolarów, natomiast chińskie miasto Kunshan jest gospodarzem finału World Cyber Games, zwanego e-sportową olimpiadą. Na obydwu imprezach walczą Polacy.

Nie macie pomysłu na rozpoczynający się właśnie weekend? Jest ciemno, zimno, pada deszcz i brakuje pieniędzy na wyjścia do klubów czy ciekawy dwudniowy wyjazd? Jeżeli tak, to mam dla Was idealną propozycję na następne dwa dni. Ciężko o lepszy okres do zapoznania się z e-sportem niż weekend z dwoma dużymi wydarzeniami, IPL 5 i WCG 2012, odbywającymi się równolegle. W dodatku w miejscach na tyle oddalonych od siebie, że transmisja jednego zaczyna się, gdy druga ma się ku końcowi.

Las Vegas, stolica amerykańskiego stanu Nevada, gości obecnie najlepszych graczy w League of Legends, Starcrafta II i Shootmanię na świecie. Popularny serwis IGN po raz piąty zorganizował finały promowanej przez siebie ligi – IGN Pro League.

Pule nagród dla poszczególnych platform na IPL 5:

Pierwszy dzień zawodów już za nami. Turniej zorganizowany jest inaczej, niż zazwyczaj ma to miejsce w Europie. Zamiast fazy grupowej stosuje się zasadę „double-elimination”. Każdy z uczestników może przegrać jedno spotkanie, które skutkuje spadnięciem do drabinki przegranych. Druga porażka kończy występ na dobre.

W USA nasze barwy reprezentował Artur „Nerchio” Bloch, który niestety już odpadł. W pierwszym spotkaniu nie sprostał Amerykaninowi LeiYa, a w drugiej rundzie drabinki przegranych zmierzył się ze Szwedem – Naniwą. Pierwsza rundę Artur zagrał świetnie, niestety dwie kolejne były dosyć słabe. Zdawało się wręcz, że Nerchio nie ma pomysłu na zwycięstwo. Spotkanie zakończyło się 2:1 dla Szweda, a Polak musiał pożegnać się z turniejem. Dokładną drabinkę z wynikami znajdziecie na stronie organizatora.

Transmisja z kolejnego dnia imprezy rozpoczyna się dziś o godzinie 19:00 i trwa do białego rana, czyli 6:00 następnego dnia. Wielki finał planowany jest na noc z niedzieli na poniedziałek – odpowiednio 1:00 i 3:00 w nocy dla League of Legends i Starcrafta II.

IM_MVP – zwycięzca WCG 2011 w Starcrafta II - IGN Pro League 5 i World Cyber Games 2012 - weekend pod znakiem e-sportu - wiadomość - 2012-11-30
IM_MVP – zwycięzca WCG 2011 w Starcrafta II

World Cyber Games to impreza z pięknymi tradycjami, ale niestety odrobinę blaknąca w obliczu nowych, prężnie rozwijających się lig e-sportowych. Pula nagród jest mniejsza, a w dodatku rozdrobniona na wiele gier. Konkurencji jest aż 10: Cross Fire, DOTA2, FIFA 12, Starcraft II, Warcraft III, Counter-Strike Online, DOTA All Stars, QQ Speed, QQ Speed (team) i World of Tanks.

World Cyber Games możecie śledzić dzięki relacji, transmitowanej na stronie internetowej imprezy. Znajdziecie tam też dokładny harmonogram i wyniki dotychczas rozegranych spotkań.

Na World Cyber Games reprezentują nas: Bartosz „Bartas” Tritt na platformie FIFA 12, SBP Zawisza w Word of Tanks (którzy odpadli już wczoraj), a także Rafał „ParanOid” Kontowicz w Starcrafta II.